Przed nami Łódzkie Senioralia - inauguracja w najbliższą sobotę

Czytaj dalej
Fot. pixabay.com
Marek Niedźwiecki

Przed nami Łódzkie Senioralia - inauguracja w najbliższą sobotę

Marek Niedźwiecki

„IV Łódzkie Senioralia” już tuż-tuż. W dniach 13-26 maja br. w różnych miejscach Łodzi będziemy świadkami aż siedmiuset wydarzeń...

Senioralia zorganizowane zostały przez Zespół ds. Seniorów we współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi, Fundacją dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz 125 partnerami.

Start już w sobotę (13 bm.), kiedy w godz. 14-19 seniorzy zawładną ulicą Piotrkowską i pasażem Schillera. Inauguracja rozpocznie się od przekazania seniorom kluczy do bram miasta przez prezydenta miasta Łodzi, a zwieńczy ją koncert - też niewątpliwie seniora... - Krzysztofa Krawczyka. Wcześniej nie zabraknie występów kabaretowych, tanecznych i muzycznych przygotowanych przez seniorów, w tym grupę… cheerleaderek 60+. Podczas inauguracji będzie można odwiedzać stoiska partnerów IV Łódzkich Senioraliów, odbierając - z myślą o kolejnych dniach Senio-raliów - informator z pełnym harmonogramem przygotowanych wydarzeń.

Bardziej niecierpliwi Informator „IV Łódzkie Senioralia” mogą pobrać w wersji elektronicznej ze strony www.seniorzy.uml.lodz.pl lub odebrać osobiście w punktach informacji UMŁ, Miejskich Bibliotekach Publicznych oraz Dzielnicowych Centrach Aktywnego Seniora.

Aby bez przeszkód uczestniczyć w wydarzeniach, posiadacze Miejskiej Karty Seniora mogą od 13 do 26 maja bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej. Będąc zainteresowanymi usługami partnerów Karty, mogą także w dniach Senioraliów korzystać z 50-proc. zniżki.

Ponad 700 wydarzeń Senioraliów podzielono na pięć kategorii: edukacja, kultura, sport/ rekreacja, porady/drzwi otwarte i zdrowie. Przybiorą one formy: wykładów, badań, wycieczek, warsztatów, zajęć komputerowych, wydarzeń kulturalnych, sportowych, rekreacyjnych i innych.

W finale tegorocznej edycji Łódzkich Senioraliów rozstrzygnięty zostanie Ogólnopolski Konkurs Drzewo Pokoleń. Konkurs ma wyłonić organizacje pozarządowe, firmy, instytucje i seniorów, wspierających zdrowe i aktywne starzenie się. Przypomnijmy, że jednym z laureatów ubiegłorocznej edycji był dodatek DŁ - 60+.

Na nominowanych do konkursu można głosować internetowo do 19 maja br. na www.drzewopokolen.umed.lodz.pl - zakładka: głosowanie.

Galę Konkursu ubarwi występ Ewy Bem. Bezpłatne wejściówki na Galę dostępne będą od poniedziałku (15 maja br.), w siedzibie Zespołu ds. Seniorów (ul. Zachodnia 47, p. 132 tel. 42 638 47 30).

Marek Niedźwiecki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.