Przed nami Łódzkie Senioralia - inauguracja w najbliższą sobotę

Czytaj dalej
Fot. pixabay.com
Marek Niedźwiecki

Przed nami Łódzkie Senioralia - inauguracja w najbliższą sobotę

Marek Niedźwiecki

„IV Łódzkie Senioralia” już tuż-tuż. W dniach 13-26 maja br. w różnych miejscach Łodzi będziemy świadkami aż siedmiuset wydarzeń...

Senioralia zorganizowane zostały przez Zespół ds. Seniorów we współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi, Fundacją dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz 125 partnerami.

Start już w sobotę (13 bm.), kiedy w godz. 14-19 seniorzy zawładną ulicą Piotrkowską i pasażem Schillera. Inauguracja rozpocznie się od przekazania seniorom kluczy do bram miasta przez prezydenta miasta Łodzi, a zwieńczy ją koncert - też niewątpliwie seniora... - Krzysztofa Krawczyka. Wcześniej nie zabraknie występów kabaretowych, tanecznych i muzycznych przygotowanych przez seniorów, w tym grupę… cheerleaderek 60+. Podczas inauguracji będzie można odwiedzać stoiska partnerów IV Łódzkich Senioraliów, odbierając - z myślą o kolejnych dniach Senio-raliów - informator z pełnym harmonogramem przygotowanych wydarzeń.

Bardziej niecierpliwi Informator „IV Łódzkie Senioralia” mogą pobrać w wersji elektronicznej ze strony www.seniorzy.uml.lodz.pl lub odebrać osobiście w punktach informacji UMŁ, Miejskich Bibliotekach Publicznych oraz Dzielnicowych Centrach Aktywnego Seniora.

Aby bez przeszkód uczestniczyć w wydarzeniach, posiadacze Miejskiej Karty Seniora mogą od 13 do 26 maja bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej. Będąc zainteresowanymi usługami partnerów Karty, mogą także w dniach Senioraliów korzystać z 50-proc. zniżki.

Ponad 700 wydarzeń Senioraliów podzielono na pięć kategorii: edukacja, kultura, sport/ rekreacja, porady/drzwi otwarte i zdrowie. Przybiorą one formy: wykładów, badań, wycieczek, warsztatów, zajęć komputerowych, wydarzeń kulturalnych, sportowych, rekreacyjnych i innych.

W finale tegorocznej edycji Łódzkich Senioraliów rozstrzygnięty zostanie Ogólnopolski Konkurs Drzewo Pokoleń. Konkurs ma wyłonić organizacje pozarządowe, firmy, instytucje i seniorów, wspierających zdrowe i aktywne starzenie się. Przypomnijmy, że jednym z laureatów ubiegłorocznej edycji był dodatek DŁ - 60+.

Na nominowanych do konkursu można głosować internetowo do 19 maja br. na www.drzewopokolen.umed.lodz.pl - zakładka: głosowanie.

Galę Konkursu ubarwi występ Ewy Bem. Bezpłatne wejściówki na Galę dostępne będą od poniedziałku (15 maja br.), w siedzibie Zespołu ds. Seniorów (ul. Zachodnia 47, p. 132 tel. 42 638 47 30).

Marek Niedźwiecki

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.