Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Patryk Drabek

Prokuratura Regionalna w Katowicach walczy z mafią z urzędu skarbowego w Sosnowcu. To nie koniec zatrzymań?

Marcin K. został zatrzymany w lutym tego roku przez ABW Fot. Janusz Wojtowicz Marcin K. został zatrzymany w lutym tego roku przez ABW
Patryk Drabek

Prokuratura Regionalna w Katowicach ujawnia afery w Pierwszym Śląskim Urzędzie Skarbowym w Sosnowcu. To efekt gigantycznej afery, która ujrzała światło dzienne po zatrzymaniu Marcina K., naczelnika skarbówki. Mężczyzna powiesił się w celi aresztu, a w związku z tym zarzuty usłyszeli funkcjonariusze Służby Więziennej, którzy mieli go pilnować.

Śledztwo w tej sprawie, prowadzone przez Prokuraturę Okręgową Warszawa-Praga, wciąż jest w toku.

Tymczasem Prokuratura Regionalna w Katowicach wciąż ujawnia kolejne afery w związku z tym, co działo się w śląskiej skarbówce. Ostatnie zatrzymania, realizowane przez funkcjonariuszy delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Katowicach, dotyczyły siedmiu osób. W tym gronie znalazły się dwie kobiety zatrudnione w skarbówce - Bernadeta I. oraz Edyta K. Grupa zajmowała się wyłudzaniem podatku VAT.

Ze wstępnych wyliczeń wynika, że wyłudzono około 700 tysięcy złotych. Kobiety usłyszały zarzuty organizowania grupy przestępczej, wyłudzania i usiłowania wyłudzenia podatku VAT oraz prania brudnych pieniędzy.

Urzędniczki werbowały tzw. słupy i pomagały im w zakładaniu firm i rachunków bankowych, a także prowadzeniu dokumentacji skarbowej.

- Urzędniczki opiekowały się takim „słupem”. Kobiety otaczały pozostałych zatrzymanych taką „skarbową opieką”. W momencie, gdy „słup” wypłacał z rachunku bankowego pieniądze, które były później „prane”, to one odbierały te środki - podkreślają śledczy.

Prokuratura Regionalna w Katowicach wciąż ujawnia afery w Pierwszym Śląskim Urzędzie Skarbowym.

Dalej piszemy:

 • jak mogło dojść do samobójstwa w monitorowanej celi,
 • jakie zarzuty usłyszeli funkcjonariusze Służby Więziennej.
Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Patryk Drabek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dzienniklodzki.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.