Pośpiech i brawura skutecznie zabijają na torach

Czytaj dalej
Fot. Marta Zalewska
Marek Weckwerth

Pośpiech i brawura skutecznie zabijają na torach

Marek Weckwerth

Siła z jaką pociąg miażdży samochód jest porównywalna do tej z jaką samochód zgniata aluminiową puszkę. Tej podstawowej prawdy uczą się instruktorzy nauki jazdy.

Szkoleniem instruktorów podczas specjalnych warsztatów bezpieczeństwa zajęli się eksperci PKP Polskich Linii Kolejowych. Tegoroczną edycję warsztatów zainaugurowano właśnie we Włocławku. Następne spotkanie odbędzie się 4 marca w Gorzowie Wielkopolskim.

Jak na wyjaśnia Rafał Wilgusiak z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe SA, akcja organizowana jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Bezpieczny Przejazd. Szlaban na ryzyko!”.

W Kujawsko-Pomorskiem jest 848 przejazdów i przejść dla pieszych w poziomie szyn. To ok. 7 procent wszystkich przejazdów w kraju. W ubiegłym roku doszło na nich  do 15 wypadków i kolizji, w wyniku których zginęło 6 osób. To 8 proc. wszystkich zdarzeń na przejazdach w Polsce.

Tragedie na przejazdach nie są tak częste jak w normalnym ruchu drogowym. We wszystkich ubiegłorocznych wypadkach na kujawsko-pomorskich drogach (łącznie z tymi na przejazdach) zginęło 211 osób. Ale gdy już dochodzi do zdarzenia z udziałem pociągu i innych pojazdów lub pieszych skutki są prawie zawsze dramatyczne. 

Czytaj więcej w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.