Polskie kariery w Hollywood. Komu udało się je zrobić?

Czytaj dalej
Fot. brak
Anna Gronczewska

Polskie kariery w Hollywood. Komu udało się je zrobić?

Anna Gronczewska

Joanna Kulig to dziś jedna z największych gwiazd polskiego kina. Trwają zdjęcia do serialu Nefliksa, w którym ma zagrać główną rolę. Nie jest jednak pierwszą artystką, która próbuje zaistnieć w światowych produkcjach.

Joanna Kulig rozgłos zyskała dzięki „Zimnej wojnie”. Film reżyserowany przez Pawła Pawlikowskiego był nominowany do Oscara w trzech kategoriach. A wiele osób zachwycało się rolą Joanny Kulig i przepowiadało jej światową karierę. Niektórzy zapomnieli, że miała już przygodę z Hollywood. W 2013 r. zagrała czarownicę w filmie „Hansel i Gretel: Łowcy czarownic”. Teraz jednak będziemy oglądać Joannę Kulig w głównej roli w produkowanym dla „Nefliksa” serialu „The Eddy”. Zagra Maję. To kobieta o niezwykłym głosie, ale mająca problem alkoholowy. Postanawia dołączyć do zespołu pianisty jazzowego Elliota Udo, którego gra Andre Holland. Akcja tego liczącego osiem odcinków serialu rozgrywa się we współczesnym Paryżu.

W ubiegłym roku cała Polska mówiła o Rafale Zawierusze, który zagrał Romana Polańskiego w filmie Quentina Tarantino „One Upon a Time in Hollywood” opowiadającym o tragedii, jaka rozegrała się w willi polskiego reżysera w Hollywood.

Po przylocie do Stanów od razu trafił na plan.

- Jestem odważnym człowiekiem i wiedziałem, że mam dwie możliwości: wejść w ten świat i czuć się jednym z nich, albo się załamać - mówił po powrocie do Polski ze zdjęć w Los Angeles Rafał Zawierucha. - Wybrałem pierwszą drogę. Na kompleksy mogę mieć czas w domu.

Rafał Zawierucha wspominał, że Quentin Tarantino przyjął go bardzo serdecznie.

- Tam od początku do końca jest zauważalna ogromna opieka nad aktorem - wyjaśniał. - Niezwykły szacunek do każdego człowieka. Do każdego z ekipy. Nigdy nie wiesz, co ten człowiek może kiedyś zrobić dla ciebie. Hollywood jest pełne gwiazd.

Rafał Zawierucha przyznaje, że praca w Hollywood rozbudziła jego marzenia.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anna Gronczewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.