Polityka na grobach

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Piekarczyk
Sławomir Sowa

Polityka na grobach

Sławomir Sowa

Od redaktora:

Ktoś w barbarzyński sposób zniszczył grób rodziców posłanki PiS Krystyny Pawłowicz, oblewając go farbą. Sprawcy są jak na razie nieznani, sprawę bada policja. Czy rzeczywiście nieznani?

Polityka na grobach

Posłanka na swoim profilu na Facebooku pisze tak: „Atak na grób moich Rodziców odbieram jako kolejny przejaw „walki” politycznej totalnej opozycji i jej - karmionych głęboką nienawiścią - sympatyków, do środowisk, które w 2015 r. demokratycznie wygrały wybory, tj. do PiS. Bezsilnej totalnej opozycji zostały już tylko barbarzyńskie metody atakowania zmarłych, ich pamięci i grobowców osób bliskich polityków PiS”.

Oburzenie i ból po zbezczeszczeniu grobu są zrozumiałe, oskarżycielski wpis już nie. Czym karmi się posłanka, z góry określając, kto i dlaczego zniszczył grób? Czy policja podejmie zasugerowany trop? I czy posłanka zdaje sobie sprawę, że bezpodstawnie łącząc profanację z opozycją, sama brutalnie wprowadza politykę między groby?

Sławomir Sowa

Jestem dziennikarzem w redakcji Dziennika Łódzkiego, zajmuję się m.in. problematyką wojskową, biznesem i polityką, ale lubię zanurkować w historię, zarówno tę lokalną, jak i powszechną, żeby poszukać punktów odniesienia i zdobyć dystans do tego, co dzieje się na bieżąco. Zainteresowania? Te zawodowe wyrastają z osobistych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.