Polityczna gra po raz pierwszy toczy się na połowie PiS [ROZMOWA DZIENNIKA ŁÓDZKIEGO]

Czytaj dalej
Fot. Bartek Syta
Marcin Darda

Polityczna gra po raz pierwszy toczy się na połowie PiS [ROZMOWA DZIENNIKA ŁÓDZKIEGO]

Marcin Darda

Z profesorem Rafałem Chwedorukiem, politologiem z Uniwersytetu Warszawskiego, rozmawia Marcin Darda.

Jarosław Kaczyński oświadczył, że nagrody ministrów otrzyma Caritas, a posłowie i samorządowcy będą mniej zarabiać. Wystarczy, by odzyskać punkty w sondażach?

Polityczna gra po raz pierwszy toczy się na połowie PiS [ROZMOWA DZIENNIKA ŁÓDZKIEGO]

Prezes chce ratować sytuację, ale sam pomysł jest ad hoc. Cięcia byłyby uzasadnione a propos uposażeń w spółkach Skarbu Państwa, natomiast w przypadku posłów? O nich można powiedzieć wszystko prócz tego, że osiągają duże dochody. Biorąc pod uwagę rekordowo wysokie poparcie, którym PiS cieszył się w połowie minionego roku i na początku tego, to tak naprawdę PiS nie miało z czego spadać. Zatem ta prosta i zrozumiała decyzja Jarosława Kaczyńskiego powinna wystarczyć do zahamowania spadków, bo innych czynników na których PiS może tracić, póki co brak.

Prof. Chwedoruk: „Jak jest kryzys, to do akcji zawsze wkracza Kaczyński”

A ludzie nie skojarzą tego zgrzytu komunikacyjnego? Bo najpierw „nagrody się należały”, a teraz jest komunikat „nie rządzimy po to, by się dorobić”.

To jest pierwsza w tej kadencji sytuacja, w której operując piłkarskim językiem, mecz przeniósł się na połowę PiS. PiS musi się tłumaczyć, ponieważ elementem tożsamości tej formacji zawsze było podkreślanie skromności, uczciwości w życiu publicznym, a okraszone było jeszcze aurą egalitaryzmu społeczno gospodarczego. Proszę zauważyć, że PiS po raz kolejny odwołał się do schematu, #że jak jest kryzys, to do akcji wkracza Jarosław Kaczyński i dokonuje gwałtownych cięć.

Fakt, ale to zawsze oznacza też przyznanie się do błędu.

Tym razem to niepowodzenie jest głębsze, ponieważ premier Morawiecki nie spełnia swoich zadać. To miał być przecież premier technokratyczny, który otwierałby PiS na liberalnego wyborcę, który miał uporządkować problemy międzynarodowe, a przez swój technokratyzm byłby sprawny. Po trzech miesiącach nie da się powiedzieć o żadnym z tych celów, że został zrealizowany. To jest fenomen niezrozumiały także w obozie władzy, bo jego polityczna czołówka też dziś nie wie, dlaczego idzie tak źle, chociaż szło tak dobrze.

Marcin Darda

Komentarze

2
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Magda Szol

W pełni zgadzam się z autorem artykułu Premier M. Morawiecki nie spęłnia warunków, ani oczekiwań Polaków

Magda Szol

Obniżenie przez PIS apanaży posłów to jak ochłap rzucony gawiedzi, a nie poważne potraktowanie Polaków..jeżeli PIS tak będzie traktował obywateli to zniknie z mapy politycznej Polski, oraz znajdzie się siła polityczna i etyczna w Polsce , która odbierze od przestępców w togach należne nam mienie i z Polski uczyni państwo PRAWA. Jeżeli w PIS nadal będą reprezentowali tacy jak wojewoda łódzki A RAŁ, jak prezydent Bełchatowa M. Czechowska, jak starosta Bełchatowa W. Wyczachowski i jeżeli Polska nie będzie w stanie pozbyć się sędziów z Bełchatowa, Piotrkowa Trb, Łodzi ( są wcześniej wymieniani z nazwiska)którzy jak przestępcy naruszają prawo karne i są od lat bezkarni , bo żeby takiego pseudo vipa osądzić lata mijają, oraz przecież osądzają ich tacy sami przestępcy, którzy z wymiaru sprawiedliwości kpią. W sytuacji w jakiej znajduje się Polska Panie Prezesie J. Kaczyński powinno być natychmiast zmienione Prawo powinien być natychmiast zlikwidowany immunitet sędziów i prokuratorów i wprwadzony art. o odpowiedzielności w/w za oczywiste przestępstwa nie tylko przeciw prawu , ale przeciw NARODOWI. Tylko takie działanie było by rzetelne wobec elektoratu i mogło by przywrócić zaufanie obywateli. By był Pan Panie Prezesie zdolny do do tych zmian Wojewoda łódzki RAU, który niczym się nie różni od jego poprzedników, którzy czerpią zyski z nieruchomości o której mowa w decyzji sygn AU/275/75 która jest bezwzględnie po wielokroć nieważna ponieważ od początku prowadzona przez nieupoważnioną i nieistniejącą stronę, oraz to wynika z dokumentów.
To podniósł Minister Infrastruktury w piśmie z 13-08-2010r sygn BO 2mp-784-I- 4444]10, oraz Departament Polityki Pestrzestrzennej dowód pismo z dnia 18-11-2014 sygn DPM-I-0212-24-ZS]14 , NK: 310884]14 cd w aktach sygn.II. SA]Łd.33]15. Gdyby Polska była państwem prawa to istniał by organ, który by wyegzekwował prawo wobec w/w i ich poprzedników, którzy do tej pory kręcą lodyi ignorują wirtualne państwo. Kilka razy publikowano ,że wyżej wymienieni Wojewoda Łódzki, Prezydent, Starosta Bełchatowa prokurator Bełchatowa i sędzia XX Wydziału Sądu Rejonowego Marzena Majewska i sędziowie sądów Rejonowego i Okręgowego w Łodzi w dokumentach mających znaczenie prawne stwierdzają nieprawdę dowód akta LD.XX NS-REJ.KRS]016805]15]262 co jest nie do obalenia . W państwie prawa znalazł by się natychmiast organ, który ochronił by państwo i obywatela, a podczas rządu PIS pan Wojewoda i w/w czekają na dobrą zmianę dla nich.
To nie jest Państwo to jest organizacja przestępcza!!! nad którą nie panuje prawo a przestępcy!!!
Przecież grupa Prezydent Bełchatowa , Starosta Bełchatowa Wojewoda Łódzki RAU i sędziowie SR i Okręgowego w Łodzi , Bełchatowa i Piotrkowa Tr, oraz Komornik Td Hajdukiewicz, który bez tytulów wykonawczych i umocowań dla radcy Pawła Suchockiego miał zwyczaj okradać obywateli i zamykać sprawę, który dostał zawiasy - 6 miesięcy jak dla brata za swoje przestępstwa , a przecież nie rozliczył się ze sprawy KM 930]01 i innych. OTO Państwo prawa.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.