Politycy PiS na ołtarzu Partii

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego
Sławomir Sowa

Politycy PiS na ołtarzu Partii

Sławomir Sowa

Gdzie drwa rąbią, tam PiS leci. Skutkiem nowatorskiego planu prezesa Kaczyńskiego, który chce ograniczyć do dwóch liczbę kadencji wójtów, burmistrzów i prezydentów, może być utrata stanowisk przez samorządowców z listy Prawa i Sprawiedliwości. Przykład z brzegu - burmistrz Brzezin Marcin Pluta, który rządzi właśnie drugą kadencję.

Politycy PiS na ołtarzu Partii
Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego Sławomir Sowa

Ale z punktu widzenia PiS to nawet bardzo dobrze. Jeśli udałoby się pozbyć takich konkurentów do władzy w samorządach jak Hanna Zdanowska w Łodzi, Rafał Dutkiewicz we Wrocławiu czy Paweł Adamowicz w Gdańsku za cenę głów paru burmistrzów, to jest to czysty zysk. Cherlawym kandydatom (i kandydatkom) PiS od razu skoczą słupki szans. Jest jeszcze drugie „dobrze”. Forsując takie zmiany, można ze świętym oburzeniem powiedzieć: patrzcie, swoich też nie oszczędzamy. Z niecierpliwością czekamy na nowy serial Wiadomości TVP o patologiach w samorządach zarządzanych przez wieloletnich burmistrzów i prezydentów.

Sławomir Sowa

Jestem dziennikarzem w redakcji Dziennika Łódzkiego, zajmuję się m.in. problematyką wojskową, biznesem i polityką, ale lubię zanurkować w historię, zarówno tę lokalną, jak i powszechną, żeby poszukać punktów odniesienia i zdobyć dystans do tego, co dzieje się na bieżąco. Zainteresowania? Te zawodowe wyrastają z osobistych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.