Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Policyjne podsumowanie 2017 roku. Mniej włamań i kradzieży, więcej zbrodni i rozbojów

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Bolt
Wiesław Pierzchała

Policyjne podsumowanie 2017 roku. Mniej włamań i kradzieży, więcej zbrodni i rozbojów

Wiesław Pierzchała

W minionym roku w województwie łódzkim mniej było kradzieży, włamań i gwałtów. Niesty wzrosła liczba zabójstw - z 25 do 36 oraz rozbojów - z 654 do 667. Optymizmem napawa spadek liczby pijanych kierowców na drogach w Łódzkiem.

Policjanci podsumowali 2017 rok. Z raportów wynika, że znacznie spadła liczba kradzieży: z 9.405 w 2016 roku do 7.854 w 2017 roku, a także włamań: z 5.428 do 4.632. To cieszy. Tym bardziej, że było także mniej gwałtów, bójek i pobić oraz przypadków niszczenia i demolowania mienia.

Okazuje się, że pod tym względem łódzcy policjanci są coraz skuteczniejsi i że owoce przynoszą akcje profilaktyczne. Spadła także liczba ujętych na drogach pijanych kierowców. W 2017 roku było ich 3.726, czyli o 268 mniej niż rok wcześniej. Na tym dobre wieści się kończą, bowiem w woj. łódzkim podskoczyła liczba zabójstw: z 25 do 36 oraz liczba rozbojów - z 654 do 667. Ten ostatni wynik zaskakuje, bowiem w Polsce generalnie było mniej napadów. Na tle kraju w Łódzkiem jest dość bezpiecznie, bowiem pod względem liczby przestępstw wyprzedza nas m.in. Warszawa, Śląsk i woj. pomorskie.

W dalszej części tekstu przeczytasz m.in.:

 • czy można powiedzieć, które dzielnice sa najniebezpieczniejsze?
 • skąd poprawa części statystyk?
 • jak pod względem statystyk Łódź wypada na tle Polski?
Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Wiesław Pierzchała

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

plus.dzienniklodzki.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.