Policjanci ze Skierniewic oskarżają przełożonego o mobbing

Czytaj dalej
Fot. Karolina Misztal
Marcin Niklewicz

Policjanci ze Skierniewic oskarżają przełożonego o mobbing

Marcin Niklewicz

Policjanci ze skierniewickiej komendy zarzucają naczelnikowi prewencji mobbing i zmuszanie do „nabijania” statystyk. Skargi są anonimowe, więc komendant wojewódzki nie ma podstaw do wszczęcia procedur. Na razie do zbadania sytuacji wysłano psychologów.

Ciągły nacisk na więcej wyników, zmuszanie do wystawiania „bezsensownych” mandatów nawet w sytuacjach, kiedy wystarczyłoby pouczenie, przedmiotowe traktowanie, nieuprzejmość i opryskliwość - to zarzuty, jakie funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach stawiają kom. Sławomirowi Kamińskiemu, naczelnikowi wydziału prewencji. Skargi już od dłuższego czasu trafiają do komendanta wojewódzkiego. Niestety, wszystkie anonimowo.

- Do wszczęcia procedur antymobbingowych potrzebna jest konkretna osoba, która czuje się mobbingowana i składa skargę. Anonimowe donosy nie dają podstaw do wszczęcia procedury a co za tym idzie wyjaśnienia sytuacji, m.in. przez wysłuchanie stron. Policjanci o tym wiedzą, są informowani m.in. podejmując służbę. Jak dotąd, nikt z komendy w Skierniewicach nie złożył takiej skargi, dającej podstawy do wszczęcia procedury antymobbingowej - wyjaśnia mł. insp. Joanna Kącka, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi.

Również w skierniewickiej komendzie nie odnotowano personalnych zgłoszeń.

- Dotychczas nikt nie złożył bezpośrednio do Komendanta Miejskiego Policji w Skierniewicach skargi, która powodowałaby uruchomienie procedury antymobbingowej - potwierdza sierż. sztab. Justyna Florczak - Mikina, oficer prasowy KMP w Skierniewicach.

Tymczasem z naszych ustaleń wynika, że opisywana sytuacja ciągnie się już od około dwóch lat.

Pozostało jeszcze 49% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marcin Niklewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.