Marcin Stadnicki

Podsumowanie #GaszynChallenge. Ta akcja przyniosła miliony dla dzieci walczących z SMA ZDJĘCIA, FILMY

Podsumowanie #GaszynChallenge. Ta akcja przyniosła miliony dla dzieci walczących z SMA ZDJĘCIA, FILMY Fot. UM Wieluń/Facebook.com OSP Gaszyn
Marcin Stadnicki

Zaczęło się od jednego człowieka, który zrobił 10 pompek, uwiecznił to na filmie, wpłacił pieniądze na rzecz chorego chłopca i rzucił wyzwanie kolejnym osobom. Później dla chorych dzieci pompowali już niemal wszyscy od urzędników przez służby mundurowe aż po duchownych. Akcja #GaszynChallenge dotarła nawet na Antarktydę, a pod koniec roku, w którym została zainicjowana przyniosła ponad 6,5 mln zł.

Podsumowanie #GaszynChallenge. Ta akcja przyniosła miliony dla dzieci walczących z SMA

Takiej akcji charytatywnej w naszym regionie jeszcze nie było. #GaszynChallenge to inicjatywa, który przyniosła dotąd ponad 6 mln 652 tys. zł na rzecz dzieci walczących z rdzeniowym zanikiem mięśni. W Internecie pełno jest filmików, gdzie rozmaite osoby robią pompki lub wykonują inne ćwiczenia, by pomagać dzieciom uzbierać pieniądze na najdroższy lek świata.

Wszystko zaczęło się w maju od jednego człowieka z pomysłem. Wiceprezes OSP w Gaszynie Marcin Topór postanowił pomóc walczącemu z rdzeniowym zanikiem mięśni Wojtusiowi Howisowi z Galewic, który potrzebował blisko 10 mln zł na "najdroższy lek świata". Topór zrobił 10 pompek, co uwiecznił na filmie, wpłacił pieniądze na rzecz chłopca i rzucił wyzwanie kolejnym osobom.

[polecane]20516531[/polecane]

Tak rozpoczęła się akcja #GaszynChallenge, o której niebawem usłyszała cała Polska.

W pomaganie Wojtusiowi za pomocą pompek i innych ćwiczeń szybko włączały się rozmaite grupy osób, a kolejne nominacje w ramach wyzwania tylko zwiększały zasięg akcji.

Kwota w skarbonce dla Wojtusia rosła z dnia na dzień. Akcja zainicjowana przez strażaka z Gaszyna mocno przyczyniła się do uzbierania całej niezbędnej kwoty. #GaszynChallenge wyszedł też poza granice kraju. Pompowali strażacy, policjanci, żołnierze czy duchowni. Akcja dotarła nawet na Antarktydę, gdzie uczestnicy 44. Polskiej Wyprawy Antarktycznej także wykonywali ćwiczenie wspomagając walkę z SMA.

Po uzbieraniu potrzebnej Wojtusiowi kwoty pomysłodawca akcji wraz z grupą przyjaciół postanowił kontynuować #GaszynChallenge i pomoc rozszerzyć także na inne dzieci walczące z chorobą.

[polecane]20511485,20370901,20540527,20188982[/polecane]

Twórca akcji, która w końcu obiegła świat został wyróżniony przez władze Wielunia. Podczas otwarcia rozbudowanej Szkoły Podstawowej w Gaszynie Marcin Topór odebrał z rąk burmistrza Wielunia Pawła Okrasy statuetkę w kształcie toporka w uznaniu tego, czego udało mu się dokonać za pomocą charytatywnej akcji.

Rok, w którym narodziła się akcja #GaszynChallenge dobiega już końca, a skarbonki, na które wpływają pieniądze dla chorych dzieci wypełnia już kwota ponad 6,5 mln złotych, a akcja trwa dalej.

Pozostało jeszcze 0% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marcin Stadnicki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.