Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Podatek od miłości, który można uiścić bez poczucia bycia okradanym [RECENZJA]

Czytaj dalej
Fot. Kino Świat
Dariusz Pawłowski

Podatek od miłości, który można uiścić bez poczucia bycia okradanym [RECENZJA]

Dariusz Pawłowski

Walentynki za chwilę, trwa zatem wysyp komedii romantycznych. W tym polskich. Najnowsza, „Podatek od miłości”, pokazuje, iż w tym gatunku osiągnęliśmy poziom przyzwoitej konfekcji. Co, jak na dotychczasowe rodzime zmagania z romantyczną komedią, jest wyczynem.

Urząd Kontroli Skarbowej, w którym pracują osoby z wrażliwym sercem, zdolnym do współczucia, miłości, namiętności? Prawda, że to nie do pomyślenia? Mogą z powątpiewaniem pokiwać głowami niemal wszyscy ci, którzy mieli do czynienia z bezwzględną machiną fiskusa. Jednak Bartłomiej Ignaciuk postanowił i do tej instytucji wprowadzić emocje - z niezłym skutkiem, nawet, gdy nie we wszystko w jego filmie da się uwierzyć, nie każda motywacja jest przekonująca.

Wiele może wytłumaczyć portret głównej bohaterki, Klary. Młoda, pochodząca z Kołobrzegu, zdecydowana na karierę w Warszawie. Pracuje z przejęciem jako inspektor kontroli skarbowej, ogania się od namolnie nakłaniającego ją do romansu przełożonego, ćwiczy boks i biega po mieście z poczucia konieczności dbania o sylwetkę, lecz z nieskrywaną potrzebą wyładowywania napęczniałych frustracji. Tkwi w związku z chłopcem, który nie zamierza dorosnąć, nie wierzy ani w religię, ani w sentymentalne bajki. I nie potrafi sobie poradzić ze wzbierającym w niej doznaniem, iż nie chce być w tym fragmencie istnienia, w którym się znajduje. Gdy na taki „wrzątek” trafia Marian, hołdujący trzymaniu się w życiu autentyczności samotnik z fiskalnymi kłopotami, pierwsze spotkanie musi się skończyć katastrofą. A gdy za chwilę wyjdzie na jaw, że to Klara ma się zająć wyjaśnianiem niejasności związanych z podatkami Mariana i wyegzekwować zaległości, można się spodziewać, iż będzie tylko gorzej. Ale przecież gdy człowiek, nawet jeszcze tego nie świadom, jest gotowy na zmiany, wszystko staje się możliwe.

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Dariusz Pawłowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dzienniklodzki.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.