Pod wiaduktem w Maksymilianowie pojadą do Gdyni ciężkie pociągi

Czytaj dalej
Fot. GDDKiA
Marek Weckwerth

Pod wiaduktem w Maksymilianowie pojadą do Gdyni ciężkie pociągi

Marek Weckwerth

Konieczność przeprojektowania wiaduktu nad magistralą kolejową w Maksymilianowie spowodowała opóźnienie w budowie drogi ekspresowej S5. Teraz PKP podpisały umowę na ostatni etap modernizacji linii kolejowej.

Prace na linii kolejowej nr 201 na odcinku Nowa Wieś Wielka - Maksymilianowo mają być wykonane do końca 2020 roku. Wcześniej, bo do połowy tegoż roku, ma być zakończony wiadukt w Maksymilianowie.

- Prace na wiadukcie przebiegają zgodnie z planem. Obecnie nie ma zagrożenia dla terminu - zapewnia Tomasz Okoński, rzecznik bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Wiadukt może nie być jedynym, który opóźnia oddanie do użytku trasy S5. Piętrzą się bowiem problemy na wszystkich 7 odcinkach trasy, z budowy schodzą zirytowani  brakiem zapłaty podwykonawcy. 

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.