Po Stanach Zjednoczonych i Indiach Philips wybrał... Łódź

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Szymczak
Agnieszka Jędrzejczak

Po Stanach Zjednoczonych i Indiach Philips wybrał... Łódź

Agnieszka Jędrzejczak

Philips tworzy w Łodzi centrum, które będzie zamawiało sprzęt medyczny dla szpitali w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Globalne Centrum Kompetencyjne utworzone przy współpracy Philipsa, wiodącego dostawcy technologii medycznych, z Instytutem Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi jest jednym z trzech tego typu oddziałów tej firmy na świecie. Dwie pozostałe placówki znajdują się w Stanach Zjednoczonych oraz Indiach, tworząc sieć centrów kompetencyjnych obejmujących swoją działalnością ponad sto krajów. Centra wspierają placówki medyczne na całym świecie przy zakupie nowoczesnego sprzętu. W łódzkim centrum będą obsługiwane zamówienia aparatury medycznej z krajów w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce. A jednym z kluczowych zadań Globalnego Centrum Kompetencyjnego w Łodzi ma być całościowa koordynacja procesu od momentu zamówienia urządzenia aż do jego instalacji i upewnienia się, że sprzęt jest przygotowany, by dobrze służyć pacjentom.

- Zespoły wysoko wykwalifikowanych specjalistów będą zajmować się m.in. przygotowaniem i dostarczeniem sprzętu medycznego, z którego będą korzystać pacjenci w całej Europie. Zaś współpraca z Instytutem Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi to kolejny ze strategicznych projektów realizowanych przez firmę Philips w partnerstwie z polskimi podmiotami sektora służby zdrowia - mówi Reinier Schlatmann, prezes Philips w Europie Środkowo-Wschodniej.

To wymaga zatrudnienia dodatkowych osób, specjalistów logistyki, księgowości, obsługi zamówień, procesów zakupowych oraz kierowników zespołów i project managerów.

- Nasza inwestycja otwiera możliwości zawodowe dla specjalistów zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Polska umocni swój wizerunek, jako kraju sprzyjającego tego typu inwestycjom, jak również kraju traktującego innowacje jako priorytet - mówi Krzysztof Fąfara, szef Globalnego Centrum Kompetencyjnego w Łodzi.

Inną działalnością, ale zbieżną, zajmą się specjaliści w nowym Centrum Referencyjnym. Ta współpraca ma polegać na wymianie doświadczeń między lekarzami a ekspertami Philipsa w zakresie wiedzy i nowych technologii medycznych, które poprawią jakość diagnostyki i leczenia pacjentów. Ma to być także szansa na wspólne projekty naukowe. A w tym specjaliści z Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi mają doświadczenie, ponieważ już współpracują z ekspertami think tanku „Innowacje dla zdrowia”, który powstał w szpitalu. Teraz będą mieli możliwość korzystania i testowania najnowocześniejszych urządzeń Philipsa.

- To unikalna szansa na dynamiczny rozwój naszego szpitala, na jeszcze lepsze leczenie pacjentów, ale także ogromna szansa dla Łodzi - zapewnia prof. Maciej Banach, dyrektor Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. - Z najnowocześniejszych technologii medycznych skorzystają lekarze rozwijający swoje kompetencje oraz szpital, ponieważ wiele urządzeń dostępnych w Centrum Referencyjnym znacznie usprawnia diagnostykę i leczenie. Należy jednak podkreślić, że największymi beneficjentami współpracy będą pacjenci, których zdrowie jest dla nas najważniejsze.

Obecnie Instytut korzysta z ponad 300 sprzętów partnerskiej firmy, w tym m.in. ultrasonografów, tomografów, echokardiografów czy angiografów. Wykorzystywane są one m.in. w klinikach neonatologii, nefrologii czy kardiochirurgii.

W inauguracji obu Centrów w łódzkim Instytucie wzięła udział para prezydencka, dla której ta wizyta była pierwszą wspólną. Ale Agata Duda w tym szpitalu gościła już trzykrotnie.

- Moja żona przyznała, że ICZMP to jej ulubiona instytucja związana z ochroną zdrowia - mówił prezydent Andrzej Duda.

Agnieszka Jędrzejczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.