PL Music Video Awards w Łodzi wyróżnia „Nie za miłe wiadomości”. Nagroda dla najlepszego teledysku

Czytaj dalej
Fot. materiały prasowe festiwalu
Dariusz Pawłowski

PL Music Video Awards w Łodzi wyróżnia „Nie za miłe wiadomości”. Nagroda dla najlepszego teledysku

Dariusz Pawłowski

Zakończyła się III edycja festiwalu PL Music Video Awards w Łodzi. Grand Prix zdobył Marek Skrzecz, za teledysk „Nie za miłe wiadomości” dla Fisz Emade Tworzywo.

Jury w składzie: Beata Rakoczy, Agata Trafalska, Kris Kotlarski, Roman Przylipiak i Sebastian Pańczyk przyznało sześć statuetek w kategoriach gatunków muzycznych oraz w dwóch kategoriach specjalnych. Spośród zwycięzców poszczególnych kategorii jury wyłoniło zdobywcę Grand Prix festiwalu. Po raz pierwszy nagroda trafiła do twórcy nominowanego w kategorii Ważny Przekaz, w której nominowane są teledyski zwracające uwagę na ważne społecznie zjawiska i problemy.

„To praca, która w metaforyczny i celny sposób odnosi się do tekstu utworu. Teledysk stawia trzy kropki - można go interpretować na wielu płaszczyznach. Za poruszającą metaforę, za to zestawienie muzyki i obrazu, które stają się znaczeniowym uniwersum, za przestrzeń do interpretacji i refleks” - uzasadniło jury przyznanie głównej nagrody klipowi do utworu „Nie za miłe wiadomości”.

Oto werdykt jury wraz z uzasadnieniem wyborów zwycięskich klipów:

Grand Prix: Fisz Emade Tworzywo – „Nie za miłe wiadomości”, reż. Marek Skrzecz plus nagroda ufundowana przez ATM System w wysokości 5000 zł na usługi rentalowe.
Uzasadnienie: To praca, która w metaforyczny i celny sposób odnosi się do tekstu utworu. Teledysk stawia trzy kropki – można go interpretować na wielu płaszczyznach. Za poruszającą metaforę, za to zestawienie muzyki i obrazu, które stają się znaczeniowym uniwersum, za przestrzeń do interpretacji i refleks.

Kategoria Alternatywa: Nanga – „Profet”, reż. Marcin Klinger
Uzasadnienie: Za podzielenie się z nami tym pięknym światem post-PGR-owskiego power rangers. Ten świat jest konsekwentny we wszystkich składowych tego video: narracja, praca kamery, casting, kostiumy, charakteryzacja. Hipnotyzuje nas bezczasowością i tajemnicą spotkania z własnym cieniem.

Kategoria Hip-Hop: Łona i Webber – „#nikiforszczecinski”, reż. Piotr Pauk
Uzasadnienie: Za świadome użycie zwykłych rzeczy do opowiedzenia o rzeczach niezwykłych. Za podróż do świata artysty niezależnego, w którą zabierają nas jego środki wyrazu.

Kategoria Rock i Ostre Brzmienie: Karaś/Rogucki – „Bolesne strzały w serce”, reż. Przemek Dzienis
Uzasadnienie: Za humorystyczne przeniesienie nas w świat eksperymentów medycznych.

Kategoria Pop: The Dumplings – „Przykro mi”, reż. Filip Berendt, Inez Kujda
Uzasadnienie: Za wysmakowany obraz z klasą, spójny z historią styl wizualny i uwodzenie widza każdą kolejną sekundą. Za zamienienie śmierci w martwą naturę i współczesny barok.

Kategoria Dance: Rat Kru – „Cześć”, reż. Jakub Żwirełło
Uzasadnienie: Za pokazanie nam słońca odbijającego się w blaszanym dachu.

Kategoria Extra: Hania Rani – „F major”, reż. Neels Castillon
Uzasadnienie: Za subtelne połączenie piękna żywiołu i ekspresji ciała, za naturalność i integralność tego obrazu z muzyką.

Kategoria Ważny Przekaz: Fisz Emade Tworzywo – „Nie za miłe wiadomości”, reż. Marek Skrzecz plus nagroda ufundowana przez firmę Heliograf w wysokości 3000 zł na wypożyczenie sprzętu oświetleniowego
Uzasadnienie: Za poruszającą metaforę, za to zestawienie muzyki i obrazu, które stają się znaczeniowym uniwersum, za przestrzeń do interpretacji i refleksji.

Kategoria Debiut Reżyserski: Milkbaby – „Milk Honey”, reż. Jakub Wróblewski plus nagroda ufundowana przez firmę Film Produkcja w wysokości 5000 zł na produkcję kolejnego teledysku
Uzasadnienie: Za odwagę, świeżość i bezkompromisowość pierwszej wypowiedzi.

Dariusz Pawłowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.