PiS ogłosi kandydata na prezydenta Łodzi na konwencji 14 kwietnia."Na 99 proc. będzie to Joanna Kopcińska" - usłyszeliśmy w PiS

Czytaj dalej
Marcin Darda

PiS ogłosi kandydata na prezydenta Łodzi na konwencji 14 kwietnia."Na 99 proc. będzie to Joanna Kopcińska" - usłyszeliśmy w PiS

Marcin Darda

Prawo i Sprawiedliwość na samorządowej konwencji 14 kwietnia ogłosi kandydatów na prezydentów co najmniej trzech dużych miast: Warszawy, Krakowa i właśnie Łodzi - dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. W Łodzi prawie pewny jest start rzecznik rządu Joanny Kopcińskiej, także dlatego, że PiS chce zmienić rzecznika rządu.

Kierownictwo PiS jest zdecydowane na 99 proc., by kandydatką partii w jesiennych wyborach na prezydenta Łodzi została Joanna Kopcińska, rzecznik rządu, łódzka posłanka i szefowa okręgu łódzkiego PiS - dowiadujemy się nieoficjalnie. Na sobotę 14 kwietnia, a zatem cztery dni po - zapowiadanej na ostatnią - miesięcznicy smoleńskiej, odbędzie się konwencja samorządowa PiS, na której zostaną ogłoszone nazwiska kandydatów na prezydentów Warszawy, Krakowa i Łodzi.

Dlaczego nazwisko Kopcińskiej jest pewne na 99, a nie 100 proc.?

Bo decyzja należy do prezesa Kaczyńskiego i bywało już, że w tak ważnych sprawach zmieniał zdanie - usłyszeliśmy w PiS.

Po styczniowej nominacji Joanny Kopcińskiej na rzecznika rządu pojawiły się opinie, że właśnie dlatego jej start na prezydenta Łodzi jest pewny. Nie dość, że stanowisko rządowe, to na dodatek medialne, pomoże zatem w promocji. Teraz optyka centrali PiS jest inna. Jak się dowiedzieliśmy, PiS chce innego rzecznika dla rządu, bo Kopcińska sobie nie radzi z komunikacją, coraz częściej słychać też narzekania dziennikarzy, że jest niedostępna.

Ogłoszenie startu Joanny byłoby zatem idealnym alibi do ogłoszenia zmiany na stanowisku rzecznika, choć trzeba przyznać, że i tak miała największe szanse, by zostać kandydatem PiS na prezydenta Łodzi- mówi nam osoba z otoczenia klubu parlamentarnego PiS.

Dla Joanny Kopcińskiej byłby to drugi start w wyborach.

Czy będziemy świadkami jej ponownego pojedynku z Hanną Zdanowską?

Pozostało jeszcze 50% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marcin Darda

Dziennikarz Dziennika Łódzkiego. Najważniejsze informacje ze świata polityki, samorządów i partii politycznych Łodzi i regionu łódzkiego. Informacje zdobywam sam, zazwyczaj takie, którymi władza nie chciałaby się chwalić na konferencjach prasowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.