Pierwszy wyrok w Rybniku za spalanie niedozwolonego flotu

Czytaj dalej
Fot. 123rf
Aleksander Król

Pierwszy wyrok w Rybniku za spalanie niedozwolonego flotu

Aleksander Król

Strażnicy miejscy z Rybnika podczas kontroli w Chwałowicach ujawnili w kotle centralnego ogrzewania palący się flot. Przekazali sprawę do sądu. Ten wydał wyrok skazujący i karę 500 złotych. To pierwszy taki wyrok w Rybniku, mieście, które dusi się w smogu.

Koniec pobłażania. Koniec palenia flotem i mułem. W Rybniku zapadł pierwszy wyrok w mieście za spalanie opału złej jakości. - Strażnicy miejscy z Rybnika podczas kontroli kotłowni jednego z domów w dzielnicy Chwałowice ujawnili w kotle centralnego ogrzewania spalanie tzw. flotokoncentratów węglowych i przekazali sprawę do sądu. Sąd Rejonowy w Rybniku wydał wyrok skazujący, wymierzając sprawcy karę grzywny w wysokości 500 zł - mówi Dawid Błatoń, rzecznik Straży Miejskiej w Rybniku.

Dodaje, że choć to pierwszy wyrok, to jednak wykroczeń tego rodzaju strażnicy odnotowali już więcej. - Od 1 września ujawniliśmy już 8 przypadków spalania takich substancji. W dwóch przypadkach zastosowaliśmy środek zapobiegawczy w postaci pouczenia, bo to był wrzesień okres przejściowy po wprowadzeniu uchwały antysmogowej. Od października wszystkie wykryte przypadki spalania zakazanych substancji trafiają do sądu - tłumaczy Dawid Błatoń.

Pierwszy wyrok w Rybniku za spalanie niedozwolonego flotu
Od początku roku strażnicy miejscy z Rybnika przeprowadzili ponad 2000 kontroli przydomowych kotłowni. Stwierdzili 250 wykroczeń.
Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Aleksander Król

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.