Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Piasek: Jestem dumny z tego, że wierzę w Boga

Czytaj dalej
Fot. Jacek Poremba
Paweł Gzyl

Piasek: Jestem dumny z tego, że wierzę w Boga

Paweł Gzyl

Andrzej Piaseczny prezentuje nową płytę „O mnie, o tobie, o nas”. Nam mówi o „The Voice of Poland”, miłości, łzach i o Ani Dąbrowskiej.

Chyba bardzo polubił Pan program „The Voice Of Poland”. Bo już po raz czwarty zasiada Pan w jego trenerskim fotelu.

Jestem wampirem energetycznym. I wysysam z moich podopiecznych trochę młodzieńczej energii. Co prawda po 25 latach pracy płomień mojej kreatywności ciągle jeszcze się pali, ale świeci już nieco bledszym światłem niż kiedyś. A ci młodzi ludzie, którzy występują w programie, są bezkompromisowi i mają ogromną pasję. Poza tym to wielka przyjemność obserwować z bliska młodych wykonawców, którzy dopiero wchodzą na scenę, a są już naprawdę nieźli.

Trenerzy mają za zadanie pomóc rozwinąć się tym młodym talentom. Jaki Pan ma na to pomysł?

Kiedyś wydawało mi się, że mam misję wytyczenia im drogi dalszej kariery. Dzisiaj wiem, że raczej trzeba pomóc im odnaleźć własną osobowość. Natomiast drogę kariery muszą wybrać samodzielnie.

Dlatego mówię im wprost: „Dzieciaki, to jest program telewizyjny. Ale on nie spowoduje, że nagle staniecie się gwiazdami. On może tylko przyspieszyć waszą drogę na szczyt”. Tak naprawdę przyszłość tych młodych ludzi rozstrzyga się w momencie, kiedy show się kończy. Bo wtedy muszą zacząć radzić sobie sami.

Zobaczył Pan kiedyś w którymś z uczestników samego siebie sprzed 25 lat?

Może nie do końca. Ale czasem zdarza mi się pozazdrościć któremuś jego swobody wykonawczej czy młodzieńczej energii. Generalnie jednak nie chcę myśleć o moim podopiecznych jako o czyichś kopiach. Ja wiem, że ten program polega na śpiewaniu coverów. Trzeba jednak tym piosenkom nadać własny charakter.

Sam pamiętam, jak mnie wkurzało, kiedy mówiono o mnie „polski George Michael”. Dlatego wiem, że żaden z uczestników show nie chciałby, aby mówiono o nim „drugi Andrzej Piaseczny”. Bardzo dużą nadzieję pokładałem w moim wygranym z poprzedniego sezonu - Mateuszu Grędzińskim. Dlatego bardzo żałuję, że jak na razie mu nie wyszło.

Czytaj więcej:

 • Największym zaskoczeniem po przesłuchaniu „O mnie, o tobie, o nas” jest to, że po wielu latach przerwy znów śpiewa Pan radosne i energetyczne piosenki. Co się stało?
 • Niektóre z nowych piosenek można interpretować  szerzej - choćby „God Pride”. Zwraca się Pan w niej do Boga?
Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Paweł Gzyl

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

plus.dzienniklodzki.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.