Pensje rosną najszybciej od 5 lat, ale w Łódzkiem wolniej niż w stolicy

Czytaj dalej
Fot. Michał Pawlik
Alicja Zboińska

Pensje rosną najszybciej od 5 lat, ale w Łódzkiem wolniej niż w stolicy

Alicja Zboińska

Na koniec sierpnia średnie wynagrodzenie płacone przez firmy w kraju wyniosło 4.493 zł . Wśród 16 województw łódzkie zajmuje dopiero 9. pozycję.

Już ponad 5.350 zł brutto wynosi średnia pensja brutto w sektorze przedsiębiorstw na Mazowszu - podał Główny Urząd Statystyczny (trzeba jednak pamiętać, że średnią mocno zawyża w tym województwie Warszawa). Bariera 5 tys. zł została przełamana także w woj. dolnośląskim. Tam średnia pensja o 55 zł przekracza 5 tys. zł brutto. W woj. pomorskim, które w zestawieniu zajęło trzecie miejsce, zarobki są już znacznie niższe i wynoszą średnio 4.589 zł brutto.

Nasze województwo, ze średnią pensją nieznacznie przekraczającą 3.997 zł brutto, zajęło w zestawieniu dopiero dziewiąte miejsce. Wyprzedziły nas jeszcze województwa śląskie, małopolskie, zachodniopomorskie, opolskie i wielkopolskie. Nieco inaczej zestawienie to wygląda, gdy weźmiemy pod uwagę zarobki w poszczególnych branżach.

Ponad 54 proc. Polaków oczekuje podwyżek. 67 proc. dużych firm planuje zwiększenie załogi

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Alicja Zboińska

Jestem dziennikarką Dziennika Łódzkiego, zajmuję się głównie sprawami konsumenckimi, pomocą naszym czytelnikom w rozwiązywaniu codziennych problemów. Piszę artykuły o tematyce społecznej, gospodarczej, na przykład o trendach na rynku pracy, działalności przedsiębiorstw. Zajmuję się również szeroko pojętym handlem, zmianami w działalności galerii handlowych, nie tylko w dobie pandemii.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.