Monika Krężel

Oto konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży. I atrakcyjne nagrody

Prace trzeba dostarczyć do 30 listopada Fot. mat. prasowe Prace trzeba dostarczyć do 30 listopada
Monika Krężel

Do końca listopada Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach przyjmuje prace w konkursie plastycznym na ekologiczny plakat z zakresu efektów likwidacji niskiej emisji - „Tak dla Czystego Powietrza”.

Nowością tegorocznej edycji konkursu jest możliwość udziału w nim nie tylko uczniów szkół podstawowych oraz świetlic środowiskowych z terenu województwa śląskiego, ale także dzieci w wieku przedszkolnym. Do wygrania nagrody o łącznej wartości ponad 12 tys. zł.

- Konkurs do tej pory był przeznaczony dla uczniów do 15. roku życia. Ale jako że zaczęliśmy dostawać coraz więcej zapytań dotyczących przedszkolaków, to w tym roku postanowiliśmy wyjść im naprzeciw i utworzyć kategorię, w której i ci najmłodsi będą mogli się wykazać umiejętnościami plastycznymi - wyjaśnia przewodnicząca jury Aleksandra Kuszka, dyrektor Biura WFOŚiGW w Katowicach.

W tym roku konkurs podzielony został łącznie na sześć kategorii wiekowych: A - dzieci w wieku przedszkolnym, B - 6-7 lat, C - 8-9 lat, D - 10-11 lat, E­ - 12-13 lat oraz kategoria F - przeznaczona dla najstarszych dzieci w wieku 14 - 15 lat. Do wygrania są nagrody o wartości od 200 do 700 zł w zależności od kategorii.

Konkurs jest współfinansowany ze środków Pomocy Technicznej Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Ogłoszenie wyników zaplanowano na grudzień.

Monika Krężel

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.