Opolanie chcą czujników jakości powietrza. Namysłów i Otmuchów na czele rankingu

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski/Polska Press Grupa
Edyta Hanszke

Opolanie chcą czujników jakości powietrza. Namysłów i Otmuchów na czele rankingu

Edyta Hanszke

Mieszkańcy Opolszczyzny wskazali 86 miejsc, w których chcieliby zamontować zewnętrzne czujniki jakości powietrza.

Cztery z nich mają duże szanse na sukces, bo są w pierwszej setce lokalizacji z największą liczbą głosów w konkursie wiemczymoddycham.pl. Wśród nich jest Namysłów (pl. Wolności 3/1) i Otmuchów (ul. 1 Maja 13). W czwartek te lokalizacje były na 6. i 9. miejscu.

Po zakończeniu głosowania, które przedłużono do 22 grudnia, Aviva przekaże urządzenia 100 lokalizacjom, na które zostało oddanych najwięcej głosów.

W ramach prowadzonej przez Fundację Aviva kampanii społeczno-edukacyjnej „Wiem, czym oddycham” o 300 zwiększy się liczba zewnętrznych czujników monitorujących jakość powietrza w Polsce.

150 urządzeń jest już zamontowanych na placówkach Avivy i Expandera w całej Polsce, w tym 4 w województwie opolskim. Kolejnych 150 urządzeń zostanie nieodpłatnie udostępnionych w konkursie Fundacji Aviva, z czego 100 lokalizacji wskażą sami Polacy, a 50 wskaże fundacja, wybierając je ze zgłoszonych do konkursu na terenie Polski.

Według wyników badania przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie Avivy w listopadzie 2017, ok. 60 procent mieszkańców Opolszczyzny regularnie lub od czasu do czasu śledzi alerty smogowe.

Zobacz OPOLSKIE INFO [15.12.2017]

PREZENTY NA ŚWIĘTA. Co kupić mamie i tacie, co kupić teściowej i teściowi

Edyta Hanszke

Zajmuję się tematyką gospodarki, przedsiębiorczości, rynku pracy, ubezpieczeń i społeczną. Piszę o szeroko rozumianych pieniądzach: tych, które zarabiamy, wydajemy, ale także np. pochodzących z programów unijnych.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.