Opłaty na cmentarzach w Łódzkiem są wyższe nawet niż w Warszawie

Czytaj dalej
Fot. Marzena Bugała-Azarko
Matylda Witkowska

Opłaty na cmentarzach w Łódzkiem są wyższe nawet niż w Warszawie

Matylda Witkowska

Za wjazd na cmentarz katolicki w Łodzi płaci się cztery razy więcej niż w Warszawie. Niemal każda czynność przy grobie wiąże się z opłatą.

Wyjątkowo wysokie są opłaty cmentarne w archidiecezji łódzkiej. Za wszystkie zgody na wymianę pomnika trzeba zostawić w kancelarii nawet 920 zł.

Przekonała się o tym rodzina z Aleksandrowa Łódzkiego, która złożyła się na odnowę rodzinnego grobu. Jednak do 7 tys. zł za nagrobek kamieniarz doliczył 400 zł za zgodę administracji cmentarza i 120 zł za wjazd.

Nawet za wjechanie z taczką nekropolie katolickie pobierają opłatę 40 zł. Drogi jest też wjazd na cmentarzach komunalnych w Łodzi. Za wjazd dużym samochodem trzeba płacić 225 zł, za 40 zł można wjechać wózkiem.

Tymczasem w Radomsku na cmentarzu nowym za wjazd samochodem na cmentarz płaci się symboliczne 10 zł. W Kutnie na cmentarzu komunalnym opłata za wjazd wynosi do 30 zł, zgoda na nagrobek - 150 zł.

Na warszawskim Bródnie za wjazd zapłacimy 30 zł, a za zgodę na budowę pomnika 175 zł.

W części zamkniętej dowiesz się ile kosztuje postawienie nagrobka, wymiana pękniętej płyty lub odnowienie grobu przed Wszystkimi Świętymi

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Matylda Witkowska

Od kilkunastu lat jestem dziennikarką Dziennika Łódzkiego. W pracy zajmuję się tak ważnymi dziś sprawami zdrowia i medycyny oraz ochroną środowiska. Ale w mojej działce jest też rekreacja oraz duma i serce Łodzi czyli ulica Piotrkowska. Prywatnie jestem urodzonym mieszczuchem. Cieszy mnie moda na miasta zielone i dobre do życia, wolę jeździć rowerem niż autem. Fascynuje mnie to, co niezwykłe. Ktoś widział w Łodzi ufo? Chętnie tam podjadę.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.