Ruch Narodowy w Łodzi nie ustaje w walce z sowietyzacją systemu edukacji. W grudniu przewodniczący Rady Miejskiej otrzymał od narodowców pismo z kolejnym wezwaniem do zmiany patronki Szkoły Podstawowej nr 189, którą jest Wanda Zieleńczyk.
Najlepsza poświąteczna nowina? Austriacka policja zatrzymała „najmłodszego polskiego milionera”. Jego nazwisko teraz skrócono do jednej litery: K.
Z dr. Jarosławem Flisem, socjologiem z Uniwersytetu Jagiellońskiego, o notowaniach PiS i partii opozycyjnych,rozmawia Marcin Darda.
Prof. Antoni Dudek w rozmowie z Tomaszem Rozwadowskim: Posłowie PO i Nowoczesnej dzięki okupacji sali sejmowej mają poczucie, że o coś walczą.
Pomysł zorganizowania sylwestra na dworcu był oryginalny, ale jednak niefortunny. Zasadniczo to rozumiem PKP: też bałabym się wpuścić do siebie tłum upojonych ludzi.
Z Maciejem Riemerem, koordynatorem ds. Expo w łódzkim magistracie, rozmawia Agnieszka Magnuszewska.
Szok był. Przez miesiące i tygodnie przyzwyczajaliśmy się do myśli, że Łódź samotnie wystartuje po prawo do organizacji Expo 2022, a tu niespodzianka: nie tylko nie samotnie, ale aż z trzema silnymi konkurentami.
Konkurencja w walce o Expo 2022/2023 jest silna. O organizację imprezy starają się cztery kraje, choć to tylko trzymiesięczna wystawa, a nie roczna. Rywalem Łodzi są Minneapolis, Buenos Aires i Rio de Janeiro.
Premier Beata Szydło przyzna rentę specjalną żonie i synowi kierowcy - ofiary zamachowca.
Po Bożym Narodzeniu, jak i po większości innych naszych świąt, zawsze trudno wrócić do szarej rzeczywistości, stąd staropolskie już powiedzenie: "I po świętach...".
Z Janem Waisem, zastępcą dyrektora Biura Współpracy z Zagranicą w Urzędzie Miejskim Wrocławia, rozmawia Agnieszka Magnuszewska
Łódź, Buenos Aires, Rio de Janeiro i Minneapolis - to kandydaci do organizacji Expo 2022. Rywale Łodzi są potężni, ale to dobrze. Jeśli Łódź wygra, będzie mogła szczycić się tym, kogo pokonała. Gdyby nie miała konkurencji, radość z przyznania Expo...
- Z naszych badań, które przeprowadziliśmy w wielu krajach, wynika, że młodzi Polacy są bardzo optymistycznie nastawieni do życia. Dużo bardziej niż ich rówieśnicy w innych państwach - mówi prof. Philip Zimbardo w rozmowie z Agatonem Kozińskim.
- Dla władzy komunistycznej charakterystyczne było to, że ceniła artystów, którzy mieli być inżynierami ludzkich dusz - o cenzurze w PRL mówi Ernest Bryll, poeta, pisarz, dziennikarz.
- Z biegiem lat, których mi przybywa, życie wydaje mi się coraz bardziej skomplikowane. Ale nie zastanawiam się nad krzywdami, jakich doznałam. Idę dalej - mówi Zofia Romaszewska, legenda opozycji antykomunistycznej, w rozmowie z Anitą Czupryn.
Meteorolodzy prognozują, że w święta przetoczy się front nad Polską, ale kto by tam wierzył meteorologom. Gołym okiem widać, że sytuacja się normalizuje i ulega dalszej poprawie.
Od piątku do piątku:
Rozmowa z gen. broni w stanie spoczynku WALDEMAREM SKRZYPCZAKIEM, byłym wiceministrem obrony narodowej i byłym dowódcą Wojsk Lądowych.
Nie patrzmy wyłącznie na hierarchów - w Kościele jest dużo ludzi, którym zależy na wspólnocie - radzi ojciec Leon Knabit. - Mówi się, że przyszłością Kościoła są małe wspólnoty. Cała parafia nie przemieni się w superparafię.
Dokonałem trudnych wyborów, bo musiałem zrobić coming out, walczyć, by swobodnie żyć jako ateista, mówić o tym, kim jestem publicznie - opowiada Robert Biedroń. Dziś prezydent Słupska i jeden z najbardziej lubianych polityków.
Politycy opozycji blokują sejmową mównicę, partia rządząca przegłosowuje budżet poza salą obrad. Na ulice wychodzą zarówno przeciwnicy, jak i zwolennicy PiS. Takiego kryzysu politycznego nie było w kraju od lat. Czy da się go załagodzić przy...
Apogeum kryzysu sejmowego mamy już chyba za sobą, niezależnie od tego, czy opozycja zje wigilijną kolację w domu, czy na mównicy marszałka Kuchcińskiego.
Wicepremier Mateusz Morawiecki poinformował wczoraj w Sygnałach Dnia, że nie będzie jednolitego podatku.
O tym, że nadchodzące święta mogą być trudnym czasem dla wielu osób – rozmawiamy z Krzysztofem Gąsiorem, psychoterapeutą, dyrektorem Centrum Edukacji i Profilaktyki.
Z dr. Łukaszem Jurczyszynem, analitykiem z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych w Warszawie.
Po tym, jak w drugiej połowie lipca muzułmańscy ekstremiści zaatakowali w Niemczech kilka razy, Angela Merkel zapewniała, że władze zrobią wszystko, co w ich mocy, by zapobiec kolejnym aktom terroru.
Zamiast przedświątecznego dzielenia się opłatkiem mamy coraz większe podziały i to nie tylko między „zawodowo” skłóconymi politykami, ale też zwykłymi obywatelami.
Kiedy strajkujemy? - pytają użytkownicy nauczycielskich forów w internecie, w tym oficjalnego profilu ZNP na Facebooku.
Gdyby Pani Hanna Zdanowska miała klasę... - tak zatytułował swój wpis na blogu były prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki.
Budujący jest entuzjazm łódzkich aktywistów, urzędników, facebookowiczów i innych (choć z racji dziennikarskiej potrzeby precyzji byłbym ostrożny w uogólnianiu tej postawy na wszystkich mieszkańców) z okazji zakończenia pięcioletniej budowy dworca...
Prawo i Sprawiedliwość samo może przegłosować każdą ustawę. Opozycja może zderzyć się z pociągiem większości na sejmowej mównicy.
Kto stoi za sejmowo-uliczną awanturą? Wszystkiemu jest winna Moskwa!
Rozmowa z Jadwigą Staniszkis, socjolożką i publicystką o obecnym kryzysie w sejmowych ławach i ruchach PiS i opozycji.
Jeśli zaufanie do państwa będzie nadal topniało, jest to droga do anarchii - mówi dr hab. Jerzy Uziębło, konstytucjonalista, profesor Uniwersytetu Gdańskiego, w rozmowie z Jarosławem Zalesińskim.
Z dr. hab. Jackiem Wasilewskim, medioznawcą z Uniwersytetu SWPS, rozmawia Tomasz Rozwadowski.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.