Od redaktora: Zdrajców dwóch

Czytaj dalej
Fot. Marcin Obara
Sławomir Sowa

Od redaktora: Zdrajców dwóch

Sławomir Sowa

Możemy być z siebie dumni - zamiast jednego kandydata na szefa Rady Europejskiej, mamy dwóch zdrajców.

Od redaktora: Zdrajców dwóch
Grzegorz Gałasiński Sławomir Sowa

Jeden jest znany od dłuższego czasu, teraz przybywa tylko tych, którzy przejrzeli na oczy. Tak jak były prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki, który stwierdził na swoim blogu, że Donald Tusk „działał wbrew interesowi swego (?) kraju” i „jest kandydatem p. Angeli Merkel. Szefowej Rządu Niemiec”.

Pal sześć Merkel, ale ten znak zapytania... Europoseł PiS Zdzisław Krasnodębski idzie o krok dalej i pisze tak: „Sądzę, dla jasności sytuacji Donald Tusk powinien przyjąć obywatelstwo niemieckie”.

Zupełnie świeżym zdrajcą jest łódzki europoseł Jacek Saryusz-Wolski, gdyż chociaż był z PO, zgodził się kandydować z poręki PiS przeciw Tuskowi. Najdelikatniejszy zarzut, jaki go spotkał, to nielojalność.

I pomyśleć, że za tym wszystkim kryje się misterna rozgrywka pewnego szeregowego posła PiS... Dziękujemy.

Sławomir Sowa

Jestem dziennikarzem w redakcji Dziennika Łódzkiego, zajmuję się m.in. problematyką wojskową, biznesem i polityką, ale lubię zanurkować w historię, zarówno tę lokalną, jak i powszechną, żeby poszukać punktów odniesienia i zdobyć dystans do tego, co dzieje się na bieżąco. Zainteresowania? Te zawodowe wyrastają z osobistych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.