Od redaktora: Ulica Szklana wpadła w siatkę

Czytaj dalej
Dariusz Gabryelski

Od redaktora: Ulica Szklana wpadła w siatkę

Dariusz Gabryelski

Dziś sądny dzień dla twórców nowej siatki połączeń MPK w Łodzi. Choć już w wczoraj w kilku miejscach robiło się nerwowo. Kłopoty z dojazdem mieli choćby mieszkańcy Zgierza, do których domów zapewne nie dotarły książeczki i mapki z nowym rozkładem jazdy.

Od redaktora: Ulica Szklana wpadła w siatkę

Wielu innych pasażerów było zaskoczonych nowymi numerami tramwajów, w które musieli wsiąść. Zmiany zaskoczyły także samych urzędników, a zwłaszcza Michała Chylaka, zastępcę dyrektora ZDiT, który jechał komunikacją miejską i spóźnił się na konferencję prasową z dziennikarzami.

Najmocniej jednak zaprotestowali mieszkańcy ul. Szklanej. Łodzianie buntują się, bo po ich spokojnej osiedlowej uliczce, teraz ma przejeżdżać blisko 200 autobusów dziennie. Nic dziwnego, że im się to nie podoba. Podczas blokowania ulicy interweniowała policja, było gorąco. A trzeba pamiętać, że najważniejszy test nowej siatki połączeń dopiero przed nami.

Dariusz Gabryelski

Dziennikarstwem zajmuję się od 2002 roku. Pracę w tym zawodzie rozpocząłem w dziale sportowym „Życia Warszawy”. Po kilku latach wróciłem do Łodzi. Trafiłem wówczas do gazety „Echo miasta”, gdzie pisałem o inwestycjach, drogach i transporcie, komunikacji, sporcie oraz o problemach Łodzi i jej mieszkańców. Od 2008 roku jest redaktorem i wydawcą w „Dzienniku Łódzkim”.
Interesują mnie: polityka, inwestycje, problemy Łodzi i sport.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.