Od redaktora: Strzaskane okno na świat

Czytaj dalej
Sławomir Sowa

Od redaktora: Strzaskane okno na świat

Sławomir Sowa

Jeśli ktoś martwił się dramatycznym spadkiem liczby pasażerów na łódzkim lotnisku w ubiegłym roku, w tym roku powinien sobie rwać włosy z głowy.

Od redaktora: Strzaskane okno na świat

Od 1 lipca nie będzie lotów do Monachium, hubu, z którego można było dostać się w każdy zakątek świata. To tak, jakby ktoś strzaskał Łodzi okno na świat (piszemy o tym na str. 6). Do tego trzeba doliczyć utratę połączeń do Amsterdamu, Paryża oraz reszty wakacyjnych czarterów. W ubiegłym roku odprawiono z Łodzi 241 tysięcy pasażerów. Ilu będzie w tym roku: 200 tysięcy, 180 tysięcy, czy 150?

Zarząd lotniska zapewnia, że toczą się negocjacje z innymi przewoźnikami. Zakładając, że inni przewoźnicy nie są głusi i ślepi, o nowe połączenia nie będzie łatwo. Tym bardziej że wszystko wskazuje na to, że miasto zmierza w kierunku kontynuowania oszczędności na lotnisku, a nie inwestowania. Ale czy ktokolwiek wie, jakie są zamiary miasta wobec lotniska, z samym miastem włącznie?

Sławomir Sowa

Jestem dziennikarzem w redakcji Dziennika Łódzkiego, zajmuję się m.in. problematyką wojskową, biznesem i polityką, ale lubię zanurkować w historię, zarówno tę lokalną, jak i powszechną, żeby poszukać punktów odniesienia i zdobyć dystans do tego, co dzieje się na bieżąco. Zainteresowania? Te zawodowe wyrastają z osobistych.

Komentarze

6
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

tołdi

To co się dzieje z lotniskiem za kadencji Pani Zdanowskiej, to jawny sabotaż. Likwidowanie połączenia z hubem, gdzie obłożenie prawie zawsze było pełne, a nawet zdarzał się overbooking nie mając do zaproponowania nic w zamian, to działanie na szkodę miasta i biznesu działającego w naszym mieście, który zmuszony będzie korzystać z lotniska w Warszawie lub się tam przenieś w celu zmniejszenia kosztów za dojazdy - już pojawiają się takie sygnały (BSH). Najwyraźniej Pani Prezydent nie może przeboleć, że lotnisko "powstało" i nawet dobrze funkcjonowało za kadencji poprzedników. Od zmiany zarządzających miastem, jest coraz gorzej. Często podkreśla w mediach, że pomysł lotniska pasażerskiego był poprzedników i to ich wina, że trzeba dopłacać. Otóż nie trzeba by było gdyby zarządzali nim właściwi ludzie, a nie koledzy z partii i znajomi, którzy wiedzę o lotniskach czerpali jedynie z nich korzystając. Przy najbliższych wyborach pokaże pani Z. i UMŁ środkowy palec.

Pablo

Brak wakacyjnych czarterów naraża lotnisko na straty jak i samych pasażerów.Ja co roku latam do Egiptu i muszę z Warszawy latać!!

Iga

Dlaczego jesteśmy pozbawiani możliwości korzystania z lotniska, które mamy w mieście????Poza tym sporo turystów przyjeżdża do Łodzi, bardzo dużo obcokrajowców pracuje tutaj w zagranicznych koncernach, czy władze tego nie widzą?

Ewa

To co się dzieje z lotniskiem i nie tylko woła o pomstę do nieba. Zamiast dbać o lotnisko, tak jak Kraków, Katowice czy nawet Modlin, władza w Łodzi najpierw postawiła kosztowną wiatę, a teraz wybuduje (przecież to był żart) pomnik jednorożca. I to ma nam wystarczyć. Dlaczego traktuje się nas, jak idiotów?

pik

tym co robia wladze miasta i inne towarzystwo powinno sie zajac prokuratura skandal naprawde

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.