Od redaktora: Sezon na zakazy

Czytaj dalej
Fot. Pixabay.com
Sławomir Sowa

Od redaktora: Sezon na zakazy

Sławomir Sowa

Poseł PiS Artur Szałabawka nowy sezon rowerowy chce rozpocząć od zakazu słuchania muzyki podczas pedałowania.

Od redaktora: Sezon na zakazy

Zakaz to najłatwiejsza rzecz, jaką można uchwalić lub zarządzić, ale niech pan nie idzie na łatwiznę, panie pośle. Taki zakaz byłby wart rozważenia, gdyby pan udowodnił, że podniesie on stopień bezpieczeństwa rowerzystów. Ale jak podaje policja, w ostatnich latach zdarzył się w Łodzi jeden śmiertelny wypadek, którego ofiarą padła rowerzystka jadąca w słuchawkach.

Zamiast nowych pomysłów na zakazy, których największa wartość polega na tym, że pozwalają zabłysnąć pomysłodawcom, wystarczy pozwolić egzekwować policji i straży miejskiej te przepisy, które już istnieją. Niech przypilnują, żeby rowerzyści nie jeździli po pasach, nie wymuszali pierwszeństwa. Co nie oznacza polowania na rowerzystów - oni wcale nie mają na sumieniu więcej drogowych grzechów niż kierowcy.

Sławomir Sowa

Jestem dziennikarzem w redakcji Dziennika Łódzkiego, zajmuję się m.in. problematyką wojskową, biznesem i polityką, ale lubię zanurkować w historię, zarówno tę lokalną, jak i powszechną, żeby poszukać punktów odniesienia i zdobyć dystans do tego, co dzieje się na bieżąco. Zainteresowania? Te zawodowe wyrastają z osobistych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.