Od redaktora: Piękny stadion w marnej lidze

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Szymczak
Dariusz Gabryelski

Od redaktora: Piękny stadion w marnej lidze

Dariusz Gabryelski

Łódź znów była na ustach całej Polski. To wszystko za sprawą otwarcia nowego stadionu Widzewa.

Od redaktora: Piękny stadion w marnej lidze
Grzegorz Gałasiński Dariusz Gabryelski

O tym wydarzeniu informowały w weekend wszystkie stacje telewizyjne. Polsat Sport i Canal+ wyemitowały nawet reportaże poświęcone otwarciu nowego domu kibiców Widzewa. Na sobotnim meczu było wszystko: władze miasta, sponsorzy i najlepsi piłkarze w dziejach klubu w lożach honorowych. Kompozytor Michał Lorenc odbierający podziękowania za napisanie pieśni, którą sympatycy klubu z al. Piłsudskiego uznali za swój hymn. Do tego Zbigniew Boniek, najsłynniejszy piłkarz w historii Widzewa i obecny prezes PZPN, strzelający pierwszego gola na nowym obiekcie. Ponadto komplet widzów na trybunach i transmisja w telewizji. Naprawdę nie ma się do czego przyczepić.

Tylko jakoś trudno pogodzić się z faktem, że łódzkie kluby piłkarskie grają w tak mało poważnej lidze. Kiedy to się zmieni? Oby jak najszybciej.

Dariusz Gabryelski

Dziennikarstwem zajmuję się od 2002 roku. Pracę w tym zawodzie rozpocząłem w dziale sportowym „Życia Warszawy”. Po kilku latach wróciłem do Łodzi. Trafiłem wówczas do gazety „Echo miasta”, gdzie pisałem o inwestycjach, drogach i transporcie, komunikacji, sporcie oraz o problemach Łodzi i jej mieszkańców. Od 2008 roku jest redaktorem i wydawcą w „Dzienniku Łódzkim”.
Interesują mnie: polityka, inwestycje, problemy Łodzi i sport.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.