Od redaktora: Państwo teoretyczne

Czytaj dalej
Fot. brak
Sławomir Sowa

Od redaktora: Państwo teoretyczne

Sławomir Sowa

Kiedy się czyta relację z Kongresu Prawników Polskich w Katowicach i raport Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego o tym, że znów wzrasta liczba wypadków drogowych i ich, przychodzi na myśl parę słów na „p”: państwo, polityka, prawo i jeszcze jedno słowo, które powinno być pierwsze, ale go w ogóle nie będzie, bo to jest przyzwoita gazeta.

Od redaktora: Państwo teoretyczne

Skutki tego, że państwo nie potrafi tworzyć i egzekwować prawa, widać właśnie na drogach. Według KRBRD wpływ na wzrost liczby wypadków i ich ofiar ma m.in. spadek liczby fotoradarów. Najpierw państwo dopuściło do tego, że część samorządów zrobiła sobie niemal bandyckie źródło dochodów z fotoradarów, a następnie wahadło przechyliło się w drugą stronę i samorządy zostały pozbawione prawa do eksploatowania fotoradarów. To samo państwo pozwalało kierowcom na ignorowanie wezwań do płacenia mandatów. To jest właśnie państwo teoretyczne. Bez przymiotników PiS czy PO.

Sławomir Sowa

Jestem dziennikarzem w redakcji Dziennika Łódzkiego, zajmuję się m.in. problematyką wojskową, biznesem i polityką, ale lubię zanurkować w historię, zarówno tę lokalną, jak i powszechną, żeby poszukać punktów odniesienia i zdobyć dystans do tego, co dzieje się na bieżąco. Zainteresowania? Te zawodowe wyrastają z osobistych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.