Od redaktora: Nowe biurowce i stare ruiny

Czytaj dalej
Sławomir Sowa

Od redaktora: Nowe biurowce i stare ruiny

Sławomir Sowa

Przyjemnie popatrzeć, jak rosną w Łodzi nowe biurowce...

Od redaktora: Nowe biurowce i stare ruiny

Przyjemnie popatrzeć, jak rosną w Łodzi nowe biurowce, ale patrzeć trzeba uważnie - żeby nam się wzrok nie omsknął z tego, co piękne i nowe, na to, co stare, zapyziałe i zrujnowane. Tak się bowiem składa, że im więcej nowoczesnych budowli i wyremontowanych obiektów w Łodzi, tym bardziej rażą straszydła podparte belkami i czarne oczodoły okien. Zwłaszcza w miejscach reprezentacyjnych.

Powstanie nowego kompleksu biurowego przy ul. Ogrodowej w pobliżu Pałacu Poznańskich i Manufaktury jest jednak czymś innym niż np. biurowce przy skrzyżowaniu marszałków, które także wpisują się w politykę rewitalizacji miasta. W tym przypadku chodzi o coś więcej. Wypadałoby sobie życzyć, aby Ogrodowa 8 stała się faktycznym początkiem realizacji szerszego planu zrewitalizowania całej alei wstydu, którą od lat jest ulica Zachodnia. Na to potrzeba nie tylko pieniędzy i czasu, ale i konsekwencji.

Sławomir Sowa

Jestem dziennikarzem w redakcji Dziennika Łódzkiego, zajmuję się m.in. problematyką wojskową, biznesem i polityką, ale lubię zanurkować w historię, zarówno tę lokalną, jak i powszechną, żeby poszukać punktów odniesienia i zdobyć dystans do tego, co dzieje się na bieżąco. Zainteresowania? Te zawodowe wyrastają z osobistych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.