Od redaktora: Moda mundurowa

Czytaj dalej
Sławomir Sowa

Od redaktora: Moda mundurowa

Sławomir Sowa

Klasy mundurowe były do tej pory często rodzajem świecidełek, którymi szkoły kusiły uczniów znudzonych monotonią oferty kształcenia.

Wydatki związane z zaopatrzeniem ucznia obciążały kieszeń rodziców, a absolwent takiej klasy często nie widział pożytków z jej ukończenia. Szkoły, które poważnie traktowały klasy mundurowe, musiały w dużej mierze polegać na sobie.

Od redaktora: Moda mundurowa

Teraz ma się to zmienić. MON ustami nowego wiceministra (Michał Dworczyk jest wiceministrem od 1 marca) zapowiada zmiany. Upowszechnienie klas mundurowych, ujednolicenie programów, dofinansowanie takich szkół. Przydałoby się jeszcze zadbać o dobrą kadrę i zapewnienie współpracy z wojskiem, o co nie wszędzie będzie łatwo, zwłaszcza, że takie klasy mają być w każdym powiecie.

Leszek Miller powiedział kiedyś, że prawdziwego mężczyznę poznaje się nie po tym, jak zaczyna, ale jak kończy. To samo dotyczy wiceministra obrony.

Sławomir Sowa

Jestem dziennikarzem w redakcji Dziennika Łódzkiego, zajmuję się m.in. problematyką wojskową, biznesem i polityką, ale lubię zanurkować w historię, zarówno tę lokalną, jak i powszechną, żeby poszukać punktów odniesienia i zdobyć dystans do tego, co dzieje się na bieżąco. Zainteresowania? Te zawodowe wyrastają z osobistych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.