Od redaktora: Misja pani prezydent

Czytaj dalej
Sławomir Sowa

Od redaktora: Misja pani prezydent

Sławomir Sowa

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska musiała odczuć podwójną radość, witając na Fabrycznym delegację z Biura Wystaw Światowych, która ma ocenić stan przygotowań Łodzi do organizacji wystawy Expo w 2022 roku.

Od redaktora: Misja pani prezydent

Ten drugi powód to neutralizacja protestów mieszkańców lokali komunalnych, którzy chcieli po swojemu „przywitać” misję z Paryża.

Ale może prezydent Zdanowska popełniła błąd. Gdyby tak wkurzeni podwyżkami czynszów „komunalni” wskoczyli na peron, prezydent miałaby argument w ręce. Mogłaby powiedzieć, nieco naginając fakty: - Musicie przyznać nam to Expo, zobaczcie tych ludzi, jak krzyczą, ktoś im powiedział, że Expo dostanie inne miasto.

A tak serio: Nie wiem, czy po wizycie misji z Paryża wzrosną szanse Łodzi na Expo, ale na pewno wzrosną szanse lokatorów komunalnych w walce o obniżkę czynszu. Sprytne zagranie w odpowiednim czasie to skuteczne narzędzie.

Sławomir Sowa

Jestem dziennikarzem w redakcji Dziennika Łódzkiego, zajmuję się m.in. problematyką wojskową, biznesem i polityką, ale lubię zanurkować w historię, zarówno tę lokalną, jak i powszechną, żeby poszukać punktów odniesienia i zdobyć dystans do tego, co dzieje się na bieżąco. Zainteresowania? Te zawodowe wyrastają z osobistych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.