Od redaktora: Inflacja milionerów

Czytaj dalej
Fot. Polska Press/archiwum
Sławomir Sowa

Od redaktora: Inflacja milionerów

Sławomir Sowa

Coraz łatwiej zostać milionerem. Nie mówię, że sam jestem, ale liczby mówią same za siebie - według danych administracji skarbowej za rok 2015, w regionie łódzkim jest już ponad tysiąc osób, których roczny dochód przekracza milion złotych.

Od redaktora: Inflacja milionerów
Grzegorz Gałasiński Sławomir Sowa

W skali kraju takich milionerów jest już prawie 20 tysięcy, a tempo wzrostu wynosi w ostatnich latach po dwa, trzy tysiące rocznie. Pewnie nigdy nie sięgniemy początku lat 90., gdy w obiegu były banknoty 2 miliony złotych, a gotowy do wprowadzenia do obiegu był nominał 5 milionów. Ale za statusem takiego milionera chyba nikt nie tęskni.

Kwestia rosnącej podaży milionerów pozostaje jednak otwarta. Rząd sprezentował ludziom 500 plus, podniósł płace minimalne. Wiele wskazuje na to, że w najbliższej przyszłości krzywa z milionerami będzie rosnąć szybciej.

Na co zresztą rząd jest przygotowany - właśnie wszedł do obiegu banknot o nominale 500 zł.

Sławomir Sowa

Jestem dziennikarzem w redakcji Dziennika Łódzkiego, zajmuję się m.in. problematyką wojskową, biznesem i polityką, ale lubię zanurkować w historię, zarówno tę lokalną, jak i powszechną, żeby poszukać punktów odniesienia i zdobyć dystans do tego, co dzieje się na bieżąco. Zainteresowania? Te zawodowe wyrastają z osobistych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.