Od redaktora "Dziennika Łódzkiego": Ta twarz brzmi znajomo

Czytaj dalej
Fot. Adam Guz
Sławomir Sowa

Od redaktora "Dziennika Łódzkiego": Ta twarz brzmi znajomo

Sławomir Sowa

Nowa twarz rządu nazywa się Joanna Kopcińska i jest posłanką PiS z Łodzi. Jakie pożytki odniesie premier Morawiecki i jego rząd z łódzkiej posłanki w roli rzecznika, okaże się zapewne przy kolejnych sondażach.

Można sobie za to podywagować, jakie pożytki może wynieść posłanka Kopcińska. Jeśli założymy, że w najbliższych wyborach samorządowych jako kandydatka PiS znów wystąpi przeciw Hannie Zdanowskiej w walce o prezydenturę Łodzi, to trudno wymarzyć sobie lepszą funkcję.

Fotel w komisji śledczej ds. Amber Gold nie przyniósł Joannie Kopcińskiej spodziewanego rozgłosu. Raz, że komisje śledcze mocno się już zdewaluowały, a dwa, że trudno ukraść show komuś takiemu jak Małgorzata Wassermann.

Fakt, że Joanna Kopcińska dostała znakomitą trampolinę wizerunkową przed wyborami samorządowymi, oczywiście niczego nie przesądza. Z trampoliny bowiem można się odbić i skoczyć, ale można też spaść.

Sławomir Sowa

Jestem dziennikarzem w redakcji Dziennika Łódzkiego, zajmuję się m.in. problematyką wojskową, biznesem i polityką, ale lubię zanurkować w historię, zarówno tę lokalną, jak i powszechną, żeby poszukać punktów odniesienia i zdobyć dystans do tego, co dzieje się na bieżąco. Zainteresowania? Te zawodowe wyrastają z osobistych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.