Od redaktora "Dziennika Łódzkiego": Przywileje ogłupiają

Czytaj dalej
Fot. Fot.Szymczak Krzysztof / Polska Press
Arkadiusz Krystek

Od redaktora "Dziennika Łódzkiego": Przywileje ogłupiają

Arkadiusz Krystek

Przywileje niszczą najlepsze charaktery. Oto łódzki radny z SLD Grzegorz Matuszak oburzył się, że nie miał gdzie zaparkować przy urzędzie miasta.

Co za potworność... Przyjechał na obrady rady, a miejsca dla radnych zajmowały w większości auta osób nieuprawnionych. Mógł, jak większość załatwiających sprawy w magistracie, błąkać się po okolicy, by w końcu znaleźć wolne miejsce, zapłacić za nie i udać się do urzędu, ale on zajął się fotografowaniem zajętości parkingu. Zażądał też od prezydent zdyscyplinowania komendanta straży miejskiej - by skutecznie pilnował miejsc parkingowych radnych. Oj, chyba go poniosło... Wierzę jednak w zwycięstwo rozsądku - w to, że Matuszak wystąpi o zlikwidowanie przywileju parkingowego. Tylko radni uwolnieni od przywilejów rozumieją mieszkańców, bo każdego dnia mierzą się z miejską rzeczywistością z tej samej pozycji. Jakiekolwiek bonusy zrywają więź, która jest podstawą sprawowania mandatu radnego.

Arkadiusz Krystek

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Daktyl

Jajeczko jest już mocno nieświeże, ale może Szanowny Pan Redaktor, zanim zacznie szkalować następnego człowieka, zechce sprawdzić, przekonać się lub przynajmniej przyjąć do wiadomości, że Grzegorz Matuszak nie tylko nie ma samochodu, ale nigdy nie miał prawa jazdy. Przywileje niewątpliwie ogłupiają, ale przekonanie o własnej nieomylności jeszcze bardziej, niestety.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.