Od redaktora: Animal patrol, wrak patrol

Czytaj dalej
Sławomir Sowa

Od redaktora: Animal patrol, wrak patrol

Sławomir Sowa

Nie ma chyba drugiej tak wdzięcznej do wieszania psów formacji jak łódzka Straż Miejska. Kiedyś miała dwie koronne dyscypliny, w których była najlepsza: ściganie na akord babć handlujących pietruszką i pielgrzymki biegowe.

Stosownie do sukcesów w tych dziedzinach, rosła antypatia łodzian do tej formacji i ponawiane co jakiś czas propozycje jej rozwiązania.

PR na takie postrzeganie straży nie pomaga, ale sensowne postawienie zadań już tak. Na stronie 6 piszemy o nowej komórce Straży Miejskiej zajmującej się identyfikacją i usuwaniem wraków samochodów. Wcześniej powołano Animal Patrol. I są to jednostki, które mają pełne ręce roboty. Odpowiadają też na realne problemy mieszkańców miasta.

Przydałoby się stworzenie jeszcze jednej komórki, która zajęłaby się wyłącznie neutralizacją pijanych osobników wyjących nocami na osiedlach, z których niejeden zmieściłby się w kategorii animal lub wrak.

Sławomir Sowa

Jestem dziennikarzem w redakcji Dziennika Łódzkiego, zajmuję się m.in. problematyką wojskową, biznesem i polityką, ale lubię zanurkować w historię, zarówno tę lokalną, jak i powszechną, żeby poszukać punktów odniesienia i zdobyć dystans do tego, co dzieje się na bieżąco. Zainteresowania? Te zawodowe wyrastają z osobistych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.