Od piątku do piątku

Czytaj dalej
Jerzy Witaszczyk

Od piątku do piątku

Jerzy Witaszczyk

Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Piątek

Od piątku do piątku

Mantua. Włochy. Marokańczyk napadł na 97-letniego księdza Antonio Bottoglia, kiedy ten spowiadał wiernych. Napastnik chciał pieniędzy. Ksiądz miał sporo szczęścia, że incydent skończył się tylko pobiciem. Przed rokiem w Saint-Etienne-du-Rouvray we Francji dwaj muzułmanie bezinteresownie poderżnęli gardło księdzu Jacques Hamelowi, gdy odprawiał mszę świętą.

MSWiA po cichu wycofa się z wprowadzenia do nowego paszportu motywów z wileńską Ostrą Bramą i lwowskim Cmentarzem Orląt - dowiedzieli się dziennikarze RMF24. Pomysł wzburzył Litwę i Ukrainę. Jeśli jednak mimo wszystko nasz rząd chciałby jakiemuś sąsiadowi zagrać na nerwach, to zawsze w zapasie pozostaje Kreml, który przez dwa lata (1610-1612) był pod polskim panowaniem. Na pamiątkę przewag polskiego oręża można jego wizerunek dać do polskiego paszportu. Pobyt Polaków na Kremlu Rosjanie uczcili w podmoskiewskim klasztorze w Siergijew Posadzie tablicą pamiątkową z napisem: Tyfus, Tatarzyn, Polak - Trzy Plagi.

Sobota

Od piątku do piątku

Minister Mariusz Błaszczak powiedział słuchaczom Radia Maryja i widzom TV Trwam, że rząd może domagać się od Niemiec biliona dolarów tytułem reparacji wojennych. To dwa razy więcej niż wyniósł produkt krajowy brutto Polski w zeszłym roku.

Niedziela

Aleksander Doba dopłynął swym kajakiem do brzegu we francuskim Le Conquet. 7 maja wypłynął z zatoki Sandy Hook w Nowym Jorku. To już trzecia transatlantycka wyprawa podróżnika. Możliwe, że na pomysł pokonania kajakiem Atlantyku wioślarz wpadł pod wpływem kawału z czasów jego młodości: - Tatuś, daleko jeszcze do Ameryki? - pyta synek, a ojciec na to: - Jasiu nie gadaj tyle, wiosłuj!

Poniedziałek

Michał Szczerba, poseł PO, stwierdził w porannej audycji Polskiego Radia 24, że 1 września „świętujemy” napaść Niemiec na Polskę. Rzeczywiście, jest co świętować.

Wtorek

Od piątku do piątku

Radomski Łucznik dostarczy 50 tys. karabinków Grot dla Wojsk Obrony Terytorialnej - kontrakt wart pół miliarda zł MON podpisało na Targach Broni w Kielcach. Do rozstrzygnięcia pozostał jeszcze przetarg na dostawę 4 tys. bombek choinkowych, które po odbezpieczeniu rażą śliwkami w czekoladzie. Ponadto narodowej obronie będzie potrzebna tona wojskowych krówek, za które ministerstwo jest gotowe zapłacić 18450 zł, czyli 18,45 zł za kilo. Przy tej okazji patriotycznie informuję: wiem, gdzie kilo krówek kosztuje 12 zł. Przesłać adres do MON?

Ryszard Petru do Moniki Olejnik w „Kropce nad i” (TVN24) o Polsce: - Kraj, który się obraża, który jest bezczelny, który tak kłamie jak Beata Szydło, nie załatwia… - tu wodzowi Nowoczesnej przerwała redaktorka, apelując, by nie obrażał jej kraju. - Przepraszam, użyłem skrótu myślowego - stwierdził Petru, znany specjalista od święta Sześciu Króli i innych skrótów myślowych.

Środa

W Heidelbergu nieznani sprawcy obrzucili pomidorami Angelę Merkel. Pani kanclerz zachowała spokój, gdyż pomidory działają uspokajająco, dzięki zawartości bromu.

Czwartek

Polski Ursus zamierza uruchomić seryjną produkcję elektrycznego samochodu dostawczego drugim kwartale przyszłego roku - informuje portal auto.dziennik.pl. Baterie litowo-jonowe umożliwią przejechanie 100 km; ich załadowanie do 90 proc. pojemności będzie możliwe w 15 minut.

Jerzy Witaszczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.