Od piątku do piątku

Czytaj dalej
Jerzy Witaszczyk

Od piątku do piątku

Jerzy Witaszczyk

Od piątku do piątku

Piątek

Okazuje się, że premier Kanady Justin Trudeau jest fanem „Gwiezdnych Wojen”. Podczas spotkania z premierem Irlandii Endem Kenny podniósł nogawki spodni, by zaprezentować dwie różne skarpety: beżową i niebieską. Widniały na nich podobizny droidów ze statku księżniczki Lei: na jednej słynny R2-D2, na drugiej C-3PO. Trudeau nie jest pierwszym człowiekiem, który zasłynął dzięki skarpetom. W 2007 roku prezes Banku Światowego Paul Wolfowitz odwiedził meczet w tureckim mieście Edirne. Jak wiadomo, przed wejściem do muzułmańskiej świątyni należy zdjąć buty, co Wolfowicz uczynił. Wtedy okazało się, że w obu skarpetach ma okazałe dziury. Prezesa i dziury w jego skarpetach fotoreporterzy uwiecznili dla potomności.

Sobota

Partia Zielonych z austriackiego Perchtoldsdorf rozsławiła miasto na cały świat, organizując śmiałą akcję, której celem jest zrównanie statusu kobiet i mężczyzn. Pisał o tym nawet amerykański „New York Post”. Panie, które skorzystały z zaproszenia na comiesięczne Śniadanie Kobiet, czyli Frauen-Frühstück, tym razem przeszły teoretyczne i praktyczne szkolenie, jak oddawać mocz na stojąco. Nauk udzieliła trenerka, która pokazała uczestniczkom szkolenia m.in. jak korzystać z Urinelli i Pibelli, specjalistycznych urządzeń wspomagające kobiety w akcji. Kolejne Śniadanie Kobiet odbędzie się 17 czerwca. Tym razem jednak będzie poświęcone przędzeniu wełny za pomocą wrzeciona i kołowrotka.

Były łódzki poseł PO rozkręca biznes w Nigerii - donosi „Super Ekspress”. Mowa o Johnie Godsonie, który - jak się okazuje - wrócił na ojczyzny łono. Na 608 hektarach urządza Ranczo Pielgrzyma, które docelowo ma być ośrodkiem agroturystycznym z miniogrodem zoologicznym, restauracjami, centrum konferencyjnym i domem gościnnym.

Od piątku do piątku

Steven Seagal, gwiazdor Hollywood, nie zostanie wpuszczony na Ukrainę. Według władz Ukrainy, aktor stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju i jako taki został wpisany na czarną listę. Niewątpliwe jest to skutek tego, że Seagal jesienią zeszłego roku przyjął obywatelstwo rosyjskie, a nie ukraińskie. Dla Seagala zakaz wjazdu na Ukrainę na pewno jest wstrząsającym dramatem. Żeby tylko z rozpaczy nie targnął się na życie!

Niedziela

Francuzi wybrali sobie na prezydenta Emmanuela Macron, który zagroził Polsce sankcjami, gdy okazało się, że amerykański Whirlpool przeniesie produkcję sprzętu AGD z Amiens pod Łódź. - W ciągu trzech miesięcy po wybraniu mnie na prezydenta podjęta zostanie decyzja w sprawie Polski. Nie możemy tolerować kraju, który w Unii Europejskiej rozgrywa różnice kosztów pracy i który narusza wszystkie zasady Unii - powiedział dziennikowi „Voix du Nord”. W związku z Macronem polskie media głównie jednak zwracają uwagę na to, że ma żonę starszą do siebie o 25 lat.

Poniedziałek

Lubuski poseł Stefan Niesiołowski napisał do prezydenta-elekta Francji: „Dziękuję Panie Prezydencie Emmanuel Macron, że miał Pan odwagę jasno i bez typowego dla wielu polityków krętactwa powiedzieć, że będzie sprzeciwiał się łamaniu demokracji w Polsce przez pisowską klikę i porównał reżim Kaczyńskiego do reżimów Putina, Orbana i Erdogana, czyli odrażających dyktatur”. List wzruszył Macrona do żywego. Po policzkach obficie spłynęły mu łzy współczucia dla narodu polskiego, który musi żyć w okowach Kaczyńskiej niewoli.

Janusz Korwin-Mikke przekonał się, że honor drogo kosztuje. Sąd skazał go na 20 tysięcy zł grzywny za to, że dotrzymał danego słowa. W 1992 poseł Michał Boni wypierał się, że był tajnym współpracownikiem SB i przy okazji nazwał JK-M idiotą. To wtedy JK-M obiecał mu spoliczkowanie, jeśli związek Boniego z SB zostanie potwierdzony. Kilka lat później Boni, wchodząc do rządu Donalda Tuska, sam przyznał się (nie miał innego wyjścia), że jednak podpisał zobowiązanie współpracy z SB. W tej sytuacji Korwin-Mikke dotrzymał słowa przy pierwszej okazji (nadarzyła się w 2014 roku) publicznie „dał z liścia” Boniemu, który w tzw. międzyczasie piął się po szczeblach politycznej kariery. Obecnie z ramienia PO jest europosłem.

Wtorek

W Berlinie rozpoczął się proces siedmiu młodych uchodźców z Syrii i Libii, którzy w Wigilię Bożego Narodzenia podpalili bezdomnego Polaka śpiącego na ławce w berlińskim metrze. Wiele wskazuje na to, że sąd raczej ich uniewinni, gdyż - jak tłumaczy prokurator - podpalenie było spontanicznym czynem popełnionym z nudów.

Środa

Od piątku do piątku

Strażacy z Ustronia Morskiego zostali wezwani na pomoc sarnie, której głowa utknęła w bramie posesji - pisze rmf24. Zwierzątko zostało uwolnione. Internauta skomentował wydarzenie następująco: „Brawo strażacy! Bo aż strach pomyśleć, co by było, jakby w okolicy był minister Szyszko”.

Czwartek

Serbowie przygotowali słodkie przyjęcie francuskiemu filozofowi i reżyserowi Bernard-Henri Lévy’emu. Po prezentacji w Belgradzie jego filmu „Peszmergowie” o wojnie z tzw. Państwem Islamskim - relacjonuje „Le Figaro” - młody człowiek rozbił mu na głowie tort, nazwał mordercą i przypomniał, że ten „łobuz namawiał NATO do bombardowanie Jugosławii”.

Jerzy Witaszczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.