Od piątku do piątku

Czytaj dalej
Fot. Pixabay.com
Jerzy Witaszczyk

Od piątku do piątku

Jerzy Witaszczyk

Przegląd wydarzeń tygodnia Jerzego Witaszczyka.

Piątek

W lesie pod Kłobuckiem myśliwi znaleźli w grudniu ludzką czaszkę, szkielet oraz rower - przypomina „Fakt”. Teraz biegli orzekli, że to szczątki mężczyzny. Policja ustala, co stało się w lesie. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można przyjąć, że nieboszczyka upolowano podczas wcześniejszych łowów, pewnie jakiś myśliwy „myślał”, że to dzik jedzie na rowerze.

Sobota

Od piątku do piątku
Grzegorz Gałasiński Jerzy Witaszczyk

Kuchciński nie dał się przelecieć Schmidt - pisze „Super Express”. Wbrew obiegowemu rozumieniu słowa „przelecieć” chodzi o to, że Marszałek nie zgodził się, by za sejmowe pieniądze posłanka Nowoczesnej poleciała do Waszyngtonu na Światowe Forum z okazji Dnia Kobiet. Przy okazji gazeta podliczyła, że zagraniczne wycieczki posłów kosztowały nas już 2,8 mln zł. Przypomnijmy, że więcej szczęścia niż posłanka Schmidt miał Jerzy Kropiwnicki, który jako minister w rządzie Buzka godnie reprezentował polskie panie na poświęconej kobietom sesji ONZ w Nowym Jorku.

Niedziela

Portale internetowe piszą o wielkim, 15-tysięcznym marszu opozycji w Moskwie w drugą rocznicę śmierci opozycjonisty Borysa Niemcowa. Wielki marsz? W stolicy Rosji mieszka 12 milionów ludzi, a to znaczy, że na manifę stawiło się zaledwie 0,125% ludności miasta!

Poniedziałek

Mieszkańcy Hopeman w Szkocji próbują walczyć z kierowcami, którzy przekraczają prędkość - pisze „Polish Express”. Mężczyźni zakładają podobne do policyjnych żółte kamizelki, biorą do ręki suszarkę do włosów i tak straszą piratów.

Wtorek

Zadłużenie skarbu państwa 31 grudnia 2016 roku wyniosło 928 mld 661,2 mln zł. Oznacza to, że każdy Polak ma 24310,50 zł długu. Ostatnim władcą, który zostawił kraj bez długów, był Władysław Gomułka, który panował nam w latach 1956-1970.

Środa

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May jest kobietą zdolną do największych wyrzeczeń. Jak donosi rmf24, na czas Wielkiego Postu zrezygnowała z czipsów o smaku octowym.

Czwartek

Francja. Malicornay. Kuratorium zawiesiło nauczyciela za to, że omawiał z uczniami fragment Biblii - ujawnia France Bleu Berry. Ciekawe, czy zawiesiliby go, gdyby ślęczał z uczniami nad Koranem?!

Jerzy Witaszczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.