Od piątku do piątku

Czytaj dalej
Fot. archiwum Polska Press
Jerzy Witaszczyk

Od piątku do piątku

Jerzy Witaszczyk

Przegląd wydarzeń tygodnia Jerzego Witaszczyka.

Piątek

Komendant policji ze Szczekocin stracił stanowisko

Od piątku do piątku
Grzegorz Gałasiński Jerzy Witaszczyk

- donosi „Rzeczpospolita”. Za co? Za to, że wpadł do basenu! Niestety, w basenie bawiły się dzieci, a on był nie tylko pijany, ale całkiem nagi. Teraz pewnie nieszczęśnik dostanie godziwą mundurową emeryturę. A skoro mowa o mundurowych emeryturach, to zwracam uwagę, że Biuro Ochrony Rządu szuka pracowników. Jeśli ktoś jest dzieckiem szczęścia, jak dotychczasowy szef BOR-u, niech się zgłosi. Może uda mu się powtórzyć jego sukces. Andrzej Pawlikowski został mianowany na generała i po kilku miesiącach służby w tym stopniu przeszedł w stan spoczynku. Ma 48 lat i skromne 10 tysięcy generalskiej emerytury, ale zawsze, jeśli mu zabraknie kasy, może sobie dorobić parę groszy, np. jako parkingowy. Żyć, nie umierać! Na zachętę dodam, że w III RP łatwiej zostać generałem niż w czasie wojny, kiedy trup (także generalski) ścielił się gęsto.

Sobota

25 lat temu w bogatej Szwajcarii powstał pierwszy tani sklep dla biednych - pisze swissinfo. Dziś sieć takich sklepów składa się z 24 placówek. Fakty bowiem są takie, że ponad pół miliona (6 proc.) Szwajcarów żyje poniżej granicy ubóstwa. Inna sprawa, że szwajcarskie ubóstwo jednak różni się od polskiego.

Niedziela

Entuzjaści komputerowej gry World of Tanks pogrążyli się w żałobie. W 22 godzinie wojny czołgów, transmitowanej dla graczy i obserwatorów w światowej sieci Twitch, poległ na placu boju Amerykanin Brian „Poshybrid” Vigneault, popularny w społeczności miłośników tej gry. O jego przedłużającej się nieobecności przy komputerze zaalarmowali policję inni uczestnicy gry. Przypuszczalnie Brian zmarł na zawał serca.

Od piątku do piątku

Poniedziałek

Centrum Społeczności Żydowskiej w Krakowie otrzymało pół miliona dolarów od nowojorskiej Fundacji Rodziny Eriki i Erika Schwartz - podaje Jewish Telegraphic Agency. Dzięki darowi w Krakowie powstanie pierwsze po wojnie żydowskie przedszkole Frajda. Placówka znajdzie miejsce w dawnej żydowskiej dzielnicy Kazimierz.

Wtorek

- Marks powiedział, że historia powtarza się jako farsa. Unia Europejska to taka farsowa wersja Związku Sowieckiego, tylko cholernie kosztowna. Nie mordują, nie rabują, tylko kradną i kłamią - mówił w wywiadzie dla portalu PolskieRadio.pl Janusz Korwin-Mikke, prezes partii Wolność. Nic dodać, nic ująć.

Od piątku do piątku
Adam Guz 08.10.2016 warszawa v marsz wolnosci i suwerennosci nz janusz korwin mikke adam guz/polska press

*

Miły gest ministra Szyszki. Wytnie wszystkie drzewa, z którymi mogłaby się zderzyć kolumna BOR - donosi „ASZdziennik”.

Środa

Niemiecki kontrwywiad podał, że w Niemczech przebywa obecnie 1600 potencjalnych terrorystów islamskich. To niezwykłe osiągnięcie pani kanclerz Angeli Merkel. Gratulacje!

*

28-letnia Danielle Kirkland z Shelby County w stanie Alabama (USA) jest żywym dowodem na to, że współczesna medycyna skutecznie radzi sobie z najbardziej dokuczliwymi dolegliwościami człowieka. Już po 8 latach nieustającej czkawki, lekarze trafili na lek, który przerwał jej męczarnie - pisze „Daily Mail”.

Czwartek

W wywiadzie dla portalu Onet prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf narzeka na niskie zarobki sędziów: „Nieco lepiej jest w sądach okręgowych, ale za te ok. 10 tys. brutto dobrze żyć można tylko na prowincji. A co jest na samym szczycie? Dobry adwokat ma się lepiej niż sędzia Sądu Najwyższego”. Czy na te marne zarobki jest rada? Jest. Wystarczy rzucić robotę w Sądzie Najwyższym i zostać dobrym adwokatem!

Jerzy Witaszczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.