Jerzy Witaszczyk

Od piątku do piątku: Witaszczyka przegląd tygodnia

Jerzy Witaszczyk

Subiektywny przegląd wydarzeń tygodnia Jerzego Witaszczyka.

Od piątku do piątku: Witaszczyka przegląd tygodnia
Jerzy Witaszczyk

Piątek
26-latka z Zabrza oblała egzamin na prawo jazdy, po czym zdenerwowana na oczach zdziwionego instruktora wsiadła za kierownicę swojego opla astry i odjechała - dowiadujemy się z „Nowin Zabrzańskich”. Była bardzo zaskoczona, kiedy policjanci zatrzymali ją do kontroli, co przytrafiło się jej po raz pierwszy w życiu. Zapłaciła też pierwszy mandat w wysokości 500 złotych. Możliwe, że gdyby nie zachciało się jej robić prawa jazdy, spokojnie jeździłaby długo bez płacenia mandatów, jak pewien mieszkaniec województwa śląskiego, który przez kilkanaście lat zawodowo kierował 40-tonową ciężarówką także poza granicami kraju. Ale to jeszcze nic! Pewien 73-letni Austriak z Innsbrucku 54 lata prowadził samochód bez uprawnień. Wpadł dopiero w zeszłym roku (w piątek!), kiedy zaszalał i przekroczył dozwoloną prędkość.

Sobota

Od piątku do piątku: Witaszczyka przegląd tygodnia

Jacek Protasiewicz od rana szokował swoimi wpisami na Twitterze - pisze „Rzeczpospolita”. W polemice z innym użytkownikiem Twittera „Karkonoszem” pisał o „s..synach” z Karkonoszy i o „zabawianiu się z owcą” i o tym, że rzeczony „Karkonosz” ma z tą owcą potomstwo. Takim wysublimowanym językiem przedstawiciel elit III RP zwraca się do pospólstwa. Oto, co na owcze sugestie posła odpowiedział „Karkonosz”: „Zgodnie ze wskazówką PANA posła, idę z moim psem poszukać mojego owczego potomstwa. Dobrze z posłem pogadać! Szkoda, że znów od rana pijany”.

Nie wnikając w zoofilne fantazje posła, przy okazji zauważmy, że magister filologii polskiej (!) Protasiewicz, nie wie, że po kropce, przecinku, pytajniku, wykrzykniku etc. należy zostawić wolne miejsce, czyli spację.

Niedziela

Od piątku do piątku: Witaszczyka przegląd tygodnia

Mieszkańcy Gliwic walczą o pozostawienie pomnika czołgu T-34 - donosi RMF24. To czołg weteran, w latach 1944-1945 przeszedł razem z polskimi żołnierzami szlak bojowy od Berdyczowa po Drezno i Mielnik. Stoi w szczególnym miejscu - 12 sierpnia 1945 roku w podzięce za koniec II wojny odprawiono uroczystą mszę świętą. Ostatnio jednak jest trend do usuwania czołgów pomników z polskich miast, gdyż wg najnowszych odkryć historyków, są one symbolem bolszewickiego zniewolenia narodu. W 1945 roku bezbożna Armia Czerwona wyparła z Polski chrześcijański Wehrmacht - tak rozpoczęła się trwająca do 4 czerwca 1989 roku koszmarna komunistyczna okupacja.

Poniedziałek
Monachijski „Merkur” informuje, że 4-metrowy mur, który wznoszą mieszkańcy osiedla Neuperlach, stał się sławny na całym świecie - piszą o nim gazety w Wielkiej Brytanii, Turcji, Indiach i Rosji. Możliwość postawienia muru mieszkańcy wywalczyli w sądzie. Ma ich odgrodzić od ośrodka dla tzw. uchodźców. Jak widać, Niemcy za nic mają nauki papieża Franciszka, który w sobotę kolejny raz potępił szerzącą się w Europie ksenofobię i brak tolerancji.

Wtorek
Wiesław Mazur, konsul RP we Lwowie został upomniany przez ukraiński MSZ za wypowiedź o Banderze: Jak bandyta może być bohaterem?

Środa
Wbrew życzeniom najwybitniejszych polskich publicystów i komentatorów politycznych obywatele USA wybrali sobie Donalda Trumpa na prezydenta. Taki nietakt!

Czwartek
W stolicy do wyboru: uroczystości państwowe z udziałem prezydenta, 15 marszów i zgromadzeń publicznych oraz Bieg Niepodległości. Jest nadzieja, że tym razem nie będą się bić świątecznie.

Jerzy Witaszczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.