Od piątku do piątku. Subiektywny przegląd wydarzeń tygodnia Jerzego Witaszczyka

Czytaj dalej
Fot. Marek Szawdyn
Jerzy Witaszczyk

Od piątku do piątku. Subiektywny przegląd wydarzeń tygodnia Jerzego Witaszczyka

Jerzy Witaszczyk

Jerzy Witaszczyk prezentuje swój cotygodniowy, subiektywny, przegląd wydarzeń tygodnia.

Piątek

W Karlsruhe (Niemcy) mężczyzna wezwał na pomoc policję, gdyż goniła go wiewiórka. Zapewne w pamięci utkwiła mu scena z filmu „Monty Python i Święty Graal”: królik typowany przez rycerzy na pieczeń atakuje jednego z nich i odgryza mu głowę. Na szczęście tu było inaczej: na widok policji wiewiórka położyła się i zasnęła. Szukała u ludzi pomocy. Policjanci nadali agresorowi imię Karl-Friedrich, bo to jest chłopiec, i oddali pod opiekę specjalistom. Zupełnie inaczej na widok policji zareagowali imigranci z Afryki we włoskim mieście Pondera - donosi „Il Tirreno”. Nie tylko nie zasnęli, ale zaczęli krzyczeć: Rasiści! Wcześniej usiłowali odebrać kobiecie telefon, ale uparta białaska nie chciała oddać, więc dla nauki ją poturbowali; niech następnym razem wie, że zestresowanym uchodźcom też należy się coś od życia.

Sobota

Przed rokiem w Charlottesville (Wirginia, USA) doszło do starcia manifestującej skrajnej prawicy ze skrajną lewicą. Kiedy w imię wyższych idei strony okładały się czym mogły, w lewaków wjechał samochód. Jedna osoba zginęła. Teraz wydało się, że winna jest Rosja. Wyjawił to republikański senator Tom Garrett w wywiadzie dla CNN. On z kolei dowiedział się o wszystkim od szefa FBI, który zapewne wśród walczących stron zauważył gościa w walonkach, koszuli rubaszce i czapce papacha - wypisz wymaluj Władimir Władimiro-wicz Putin. Wkrótce okaże się, że ostatnie całkowite zaćmienie Księżyca, globalne ocieplenie i huragan Harvey, który przed rokiem uderzył w Teksas i Luizjanę (szkody 180 miliardów dolarów!), to też robota Putina.

Niedziela

Paradą sodomitów nazwał na antenie TV Trwam poznański Marsz Równości minister obrony Mariusz Błaszczak. Prof. Tomasz Nałęcz dzień później skrytykował w TVN24 swojego byłego studenta, zarzucając mu, że nie rozumie słów „sodomia” i „sodomita”.

Od piątku do piątku. Subiektywny przegląd wydarzeń tygodnia Jerzego Witaszczyka
Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press

Poniedziałek

Donald Tusk jest zainteresowany tym, żeby nie było Grzegorza Schetyny i żeby nie było PO - ocenia Jan Rokita w rozmowie z „Wprost”. Przypomnijmy, że Jan Rokita, a dokładnie Jan Maria Piotr Władysław Rokita, to były współpracownik Tuska i niedoszły premier z Krakowa. Najbardziej zasłynął z tego, że Niemcy go bili w samolocie.

Wtorek

Londyn. Sudańczyk Salih Khater wjechał w barierki przed siedzibą brytyjskiego parlamentu w Londynie. Ranne zostały trzy osoby. Na wieść o zamachu prezydent Donald Trump napisał na Twitterze: „Te zwierzęta są szalone i muszą być traktowane nieustępliwie i z siłą!”. Panie prezydencie, bez takich porównań. Więcej szacunku dla zwierząt!

Środa

W Warszawie z okazji święta Wojska Polskiego Polacy mogli podziwiać defiladę wojskową. Tego samego dnia w stolicy Indii New Delhi odbyła się uroczysta defilada z okazji Dnia Niepodległości. 15 sierpnia 1947 roku Hindusi wyzwolili się spod troskliwej opieki Wielkiej Brytanii.

Od piątku do piątku. Subiektywny przegląd wydarzeń tygodnia Jerzego Witaszczyka
Bartek Syta

Czwartek

Po katastrofie mostu w Genui europejskie kraje zarządzają przeglądy swoich mostów. W Bułgarii 211 mostów jest w złym stanie technicznym. Alarm podniesiono we Francji, gdzie co trzeci most należałoby pilnie wyremontować. Jak jest w Polsce? Czy też bezpieczniejsza jest przeprawa promem?

Jerzy Witaszczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.