Od piątku do piątku: Przegląd tygodnia

Czytaj dalej
Jerzy Witaszczyk

Od piątku do piątku: Przegląd tygodnia

Jerzy Witaszczyk

Od piątku do piątku: Przegląd tygodnia

Piątek

W Tomkowej koło Świdnicy zamiast księdza po kolędzie chodziły gospodyni księdza i kościelna. Panie święciły domy i przyjmowały ofiary. Jak widać, rola kobiet w Kościele rośnie. Może w przyszłości jakaś pani zasiądzie na papieskim tronie? Zamiast Ojca Świętego będziemy mieć wtedy pierwszą w dziejach Matkę Świętą.

Historia, jak z horroru - pisze „Polish Express”. Brytyjskich muzułmanów z Nelson, Mohammeda Riaza i jego syna Khurama, postawiono przed sądem, gdyż zmuszali parę z Polski do niewolniczej pracy. Ich adwokat twierdzi, że pomagali Polakom z dobrego serca. To nie pierwsza taka historia. W 2014 „Daily Mail” pisał o Cyganach z Polski, którzy sprowadzali z kraju Polaków i podobnie ich wykorzystywali. Jest w błędzie, kto myśli, że Polaków wykorzystują tylko obcy. Sąd w Nottingham skazał na 6 lat więzienia dwóch Polaków za przywłaszczanie wynagrodzeń 18 innych Polaków, których zwabili do Wielkiej Brytanii obietnicą pracy - informuje Reuters.

Sobota

Od piątku do piątku: Przegląd tygodnia

Poseł Sławomir Nitras z PO oczyścił drzwi do szczecińskiego biura posła PiS Joachima Brudzińskiego. Piękny gest. Ktoś oblał je farbą. Przy okazji zauważmy, że większość posłów, niezależnie od przynależności partyjnej, powinna zająć się sprzątaniem, a nie polityką; byłby z nich jakiś pożytek.

Niedziela

Trzej imigranci ubogacali szwedzką kulturę, puszczając na Facebooku transmisję, jak gwałcą kobietę. Policja ich zatrzymała. Przypuszcza się, że sąd Kalifatu Szwecja sprawiedliwie ukarze zgwałconą kobietę za cudzołóstwo, a trójce gwałcicieli nakaże wypłacić wysokie odszkodowanie za niesłuszne aresztowanie.

Poniedziałek

Zmarł aktor Gorden Kaye, niezapomniany odtwórca roli René Artois w serialu komediowym „Allo, ‘Allo!”. Onet pisze, że grał „właściciela kawiarni w okupowanej przez nazistów Francji”. Kto okupował Francję? Naziści? Zajrzałem na stronę agencji Reuters. Okazuje się, że Francję okupowali jednak Niemcy narodowości niemieckiej. Nie nazistowskiej, jak chce polskojęzyczny Onet.

Władze Mielca przygotowały milion zł na budowę 18-metrowej wieży widokowej zwieńczonej 4-metrową figurą Matki Boskiej. Nareszcie! Jak wiadomo, Matka Boska zawsze marzyła o tym, by w Mielcu stanęła wieża z jej figurą na szczycie.

Od piątku do piątku: Przegląd tygodnia

Wtorek

Pod Żaganiem ciężarówka U.S. Army zderzyła się z busem. To już trzeci wypadek drogowy Amerykanów w Polsce. Kierowcy! Dla własnego bezpieczeństwa omijajcie rejony, gdzie według premier Beaty Szydło działa „najlepsza armia świata”. Strach pomyśleć, co byłoby, gdyby do Polski przybyła nie najlepsza armia świata.

Środa

Sejm. Powstała podkomisja ds. ustaw frankowych - pisze DGP. Jedna trzecia członków komisji ma kredyty we frankach. No, to sobie załatwią sprawiedliwość.

Czwartek

Policjanci z Bolesławca uratowali sarnę potrąconą przez samochód - donosi rmf24. Odzyska wolność, kiedy dojdzie do siebie w Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt. Wtedy dla sportu sarenkę zabije myśliwy.

Jerzy Witaszczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.