Od piątku do piątku. Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Czytaj dalej
Fot. Bartek Syta
Jerzy Witaszczyk

Od piątku do piątku. Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Jerzy Witaszczyk

Subiektywny przegląd wydarzeń tygodnia Jerzego Witaszyczka.

Poniedziałek

Mega przekręt Iwony Hartwich! - woła newsweb.pl i ujawnia, że niepełnosprawny Jakub, syn liderki sejmowego protestu, pracuje choć ona mówiła, że nie jest zdolny do pracy. „Wygląda na to, że z posiadania niepełnosprawnego syna oraz aktywności w fundacjach na rzecz niepełnosprawnych niektórzy uczynili sobie sposób na wygodne życie. Wsparcie liberalnych mediów, darmowe wyjazdy i większe szanse w walce o publiczne pieniądze. Żyć, nie umierać!” - przesadnie konkluduje autor.

Sobota

Silvio Berlusconi otrzymał spadek! Majątek wart 3 miliony euro zapisała mu była 88-letnia współpracownica. Jak mawiają, bogatemu to i byk się ocieli. Tym razem jednak się nie ocielił. Informacja była fałszywką - szybko sprostowały włoskie media. Nie wiadomo natomiast, ile prawdy jest w wiadomości podanej w meksykańskiej „Debate” o tym, że Maria de la Luz z Mazatlán jest w szóstym miesiącu ciąży. Jej błogosławiony stan nie dziwiłby, gdyby nie fakt, że przyszła mama jest w wieku mocno dojrzałym, ma 70 lat. Z drugiej jednak strony, na tym świecie ponoć nie ma rzeczy niemożliwych. Jeśli to prawda, czekamy na ciężarną90-latkę.

Niedziela

W Europie początek sezonu „turystycznego”. Czarnogóra, która znalazła się na nowej trasie wędrówki ludów do Unii Europejskiej, rozważa budowę ogrodzenia z drutu kolczastego wzdłuż granicy z Albanią. W czwartek chorwackie media alarmowały, że nowym szlakiem od strony Bośni i Hercegowiny podąża ku chorwackiej granicy 60 tysięcy arabskich imigrantów.

Poniedziałek

Szwedzki rząd wyśle mieszkańcom instrukcje, co robić w razie wybuchu wojny. „Jeśli Szwecja zostanie zaatakowana przez inny kraj, nigdy się nie poddamy” - hardo stawia sprawę, doskonale wiedząc, że Rosja nie zaatakuje szwedzkiego kalifatu, gdyż wojna religijna w Europie nie popłaca.

Wtorek

Do listy 40 radnych PiS, którzy przez dwa lata zarobili w radach nadzorczy państwowych spółek łącznie 17,7 milionów zł (średnio 442500 zł na osobę!), dotarł „Super Express”. - Wniosek jest jeden: wbrew deklaracjom rządzących polityków dojenie państwowych firm trwa - podsumowuje Miłosz Motyka, prezes Forum Młodych Ludowców, młodzieżówki PSL. Zapewne marzy mu się, by ludowcy jak najszybciej wrócili do władzy i też mogli doić państwowe spółki, jak to robili wcześniej.

Środa

Izraelczycy zatrzymali czterech Palestyńczyków. W ich domach znaleziono broń amatorskiej produkcji. Najpewniej była to proca, groźny oręż używany w starciach z wojskiem izraelskim w strefie Gazy. W IX wieku p.n.e. taką procą Żyd Dawid zabił olbrzyma Goliata.

Czwartek

Z życia politycznego. Grzegorz G., członek partii Wolność i współpracownik Janusza Korwin-Mikkego, miał uwodzić kobiety i świadomie zarażać kiłą. Kilka dni wcześniej internauci dowiedzieli się ze strony korwin-mikke.pl, że wg dr. med. Marka Kamińskiego marszałek Józef Piłsudski miał zaburzenia osobowości spowodowane kiłą trzeciorzędową, z czego wynika, że weneryczna przypadłość nie zamyka przed Grzegorzem G. drogi do najwyższych państwowych stanowisk i honorów.

Jerzy Witaszczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.