Od piątku do piątku: Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Czytaj dalej
Jerzy Witaszczyk

Od piątku do piątku: Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Jerzy Witaszczyk

Od piątku do piątku: Przegląd tygodnia felietonisty Dziennika Łódzkiego Jerzego Witaszczyka

Piątek

Z jakim politykiem chcielibyście spędzić sylwestra? - zapytał „Super Express”. Aż 30 procent Polek i Polaków, którym zadano to pytanie, wskazało na prezydenta Andrzeja Dudę. 15 procent chętnie przywitałoby Nowy Rok z Pawłem Kukizem. Na trzecim miejscu ex æquo ze wskazaniem 12 procent uplasowali się prezydent Słupska Robert Biedroń oraz Donald Tusk. A w ogóle sylwester z politykiem to dziwny pomysł. No chyba, że to marzenie masochisty.

Od piątku do piątku: Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Sobota

W Polsce już zapomnieliśmy o oszustach wyłudzających pieniądze na spadek po „nigeryjskim księciu”, tymczasem w USA internetowa odmiana tego przekrętu zbiera żniwo. Policja w Slidella w Luizjanie aresztowała Michaela Neu, który na rzekomy spadek po nigeryjskim księciu naciągnął 269 naiwnych.

Niedziela

Janusz Palikot kończy z polityką. - Odpowiedzialność za kraj każe mi tak postąpić - oświadczył. Jego odejście z polityki to strata dla Polski, Europy i świata. Trudno będzie wypełnić pustkę po nim. Kto teraz wystąpi w telewizji ze świńskim ryjem na tacy?

23-letni uchodźca z Syrii na stacji metra Bayerischer Platz w Berlinie pytał przechodniów, czy są Turkami. Kiedy odpowiadali, że są Niemcami, atakował ich nożem, krzycząc: - Niewierny! - pisze „Berliner Morgenpost”. Na szczęście nikogo nie zaszlachtował na śmierć.

Od piątku do piątku: Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

USA, Kalifornia. Miasto Delano w hrabstwie Kern. Ostatni dzień roku 2017. Maria Esperanza Flores Rios o 23.58 rodzi syna Jaquina w szpitalu Regional Medical Centre. Poród jednak się tym nie zakończył, bo w drodze jest drugie dziecko…

Poniedziałek

Pierwszy dzień 2018 roku. 16 minut po północy Maria rodzi córkę Aitanę. Aitana jest zaledwie o 18 minut młodsza od brata, ale w dokumentach jest to rok różnicy. Położnik doktor Seyed Tamijidi w 35-letniej praktyce nie miał przypadku, żeby bliźnięta urodziły się w dwóch różnych latach.

W noc sylwestrową policja na Malcie skontrolowała ponad 1800 samochodów. O dziwo, wszyscy kierowcy byli trzeźwi! Natomiast policjanci w Olsztynie zatrzymali parę, która na nocne zakupy na stacji paliw wybrała się traktorem. Mężczyzna miał we krwi 3 promile alkoholu, kobieta nieco mniej.

Wtorek

Od piątku do piątku: Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Wstępny bilans sylwestrowej nocy. Zgodnie z noworoczną tradycją imigranci spalili we Francji tysiąc samochodów, ponadto skatowali policjantkę, atakowali innych policjantów i strażaków. Podobnie było w Niemczech, Belgii i innych postępowych krajach. We Włoszech imigrant z Somalii przebrany w fartuch pielęgniarki usiłował zgwałcić pacjentkę na oddziale położniczym. W Polsce w noworocznym kazaniu prymas abp Wojciech Polak głosił, że sieją przemoc ci, którzy straszą imigrantami.

Środa

Aż 300 tysięcy bezrobotnych i osób z niskimi zarobkami w Wielkiej Brytanii nie ubiega się o zasiłki, mimo że im przysługują - pisze „Polish Express”. W Polsce nie do pomyślenia! Każdego tygodnia na zapominalskich brytyjski budżet oszczędza 2,9 mln funtów.

Czwartek

Australia zamierza rozpocząć eksport produktów leczniczych z konopi indyjskich (marihuany) - poinformowała SBS News. Lecznicza marihuana jest legalna w tym kraju od 2016 roku. Federalny minister zdrowia ma nadzieję, że Australia stanie się największym na świecie dostawcą tego medykamentu!

Jerzy Witaszczyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.