Od piątku do piątku: Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Czytaj dalej
Jerzy Witaszczyk

Od piątku do piątku: Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Jerzy Witaszczyk

Od piątku do piątku: Przegląd tygodnia felietonisty Dziennika Łódzkiego Jerzego Witaszczyka

Piątek

Z jakim politykiem chcielibyście spędzić sylwestra? - zapytał „Super Express”. Aż 30 procent Polek i Polaków, którym zadano to pytanie, wskazało na prezydenta Andrzeja Dudę. 15 procent chętnie przywitałoby Nowy Rok z Pawłem Kukizem. Na trzecim miejscu ex æquo ze wskazaniem 12 procent uplasowali się prezydent Słupska Robert Biedroń oraz Donald Tusk. A w ogóle sylwester z politykiem to dziwny pomysł. No chyba, że to marzenie masochisty.

Od piątku do piątku: Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Sobota

W Polsce już zapomnieliśmy o oszustach wyłudzających pieniądze na spadek po „nigeryjskim księciu”, tymczasem w USA internetowa odmiana tego przekrętu zbiera żniwo. Policja w Slidella w Luizjanie aresztowała Michaela Neu, który na rzekomy spadek po nigeryjskim księciu naciągnął 269 naiwnych.

Niedziela

Janusz Palikot kończy z polityką. - Odpowiedzialność za kraj każe mi tak postąpić - oświadczył. Jego odejście z polityki to strata dla Polski, Europy i świata. Trudno będzie wypełnić pustkę po nim. Kto teraz wystąpi w telewizji ze świńskim ryjem na tacy?

23-letni uchodźca z Syrii na stacji metra Bayerischer Platz w Berlinie pytał przechodniów, czy są Turkami. Kiedy odpowiadali, że są Niemcami, atakował ich nożem, krzycząc: - Niewierny! - pisze „Berliner Morgenpost”. Na szczęście nikogo nie zaszlachtował na śmierć.

Od piątku do piątku: Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

USA, Kalifornia. Miasto Delano w hrabstwie Kern. Ostatni dzień roku 2017. Maria Esperanza Flores Rios o 23.58 rodzi syna Jaquina w szpitalu Regional Medical Centre. Poród jednak się tym nie zakończył, bo w drodze jest drugie dziecko…

Poniedziałek

Pierwszy dzień 2018 roku. 16 minut po północy Maria rodzi córkę Aitanę. Aitana jest zaledwie o 18 minut młodsza od brata, ale w dokumentach jest to rok różnicy. Położnik doktor Seyed Tamijidi w 35-letniej praktyce nie miał przypadku, żeby bliźnięta urodziły się w dwóch różnych latach.

W noc sylwestrową policja na Malcie skontrolowała ponad 1800 samochodów. O dziwo, wszyscy kierowcy byli trzeźwi! Natomiast policjanci w Olsztynie zatrzymali parę, która na nocne zakupy na stacji paliw wybrała się traktorem. Mężczyzna miał we krwi 3 promile alkoholu, kobieta nieco mniej.

Wtorek

Od piątku do piątku: Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Wstępny bilans sylwestrowej nocy. Zgodnie z noworoczną tradycją imigranci spalili we Francji tysiąc samochodów, ponadto skatowali policjantkę, atakowali innych policjantów i strażaków. Podobnie było w Niemczech, Belgii i innych postępowych krajach. We Włoszech imigrant z Somalii przebrany w fartuch pielęgniarki usiłował zgwałcić pacjentkę na oddziale położniczym. W Polsce w noworocznym kazaniu prymas abp Wojciech Polak głosił, że sieją przemoc ci, którzy straszą imigrantami.

Środa

Aż 300 tysięcy bezrobotnych i osób z niskimi zarobkami w Wielkiej Brytanii nie ubiega się o zasiłki, mimo że im przysługują - pisze „Polish Express”. W Polsce nie do pomyślenia! Każdego tygodnia na zapominalskich brytyjski budżet oszczędza 2,9 mln funtów.

Czwartek

Australia zamierza rozpocząć eksport produktów leczniczych z konopi indyjskich (marihuany) - poinformowała SBS News. Lecznicza marihuana jest legalna w tym kraju od 2016 roku. Federalny minister zdrowia ma nadzieję, że Australia stanie się największym na świecie dostawcą tego medykamentu!

Jerzy Witaszczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.