Od piątku do piątku: Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Czytaj dalej
Jerzy Witaszczyk

Od piątku do piątku: Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Jerzy Witaszczyk

Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka.

Tak prezentował się Big Maple Leaf w muzeum

Piątek

PiS niszczy swoich działaczy za ich artystyczne osiągnięcia. „Gazeta Współczesna” donosi, że w Sejnach wyrzucono z partii młodego członka za to, że chciał zostać aktorem i realizował marzenia artystyczne w filmie. Co prawda pierwsze kroki do błyskotliwej kariery postawił filmie porno, ale zawsze to jakaś sztuka. Różni wybitni artyści też zaczynali od tego popularnego gatunku filmowego.

Na moście kolejowym, gdzie w 1999 samolot NATO ostrzelał pociąg pasażerski (zginęło 28 osób), premier Serbii Aleksandar Vuczić oświadczył, że jego kraj nigdy nie wejdzie do sojuszu, który zabijał serbskie dzieci. 24 marca 1999 roku samoloty NATO rozpoczęły zbrodnicze bombardowania Serbii. Masowe naloty były prowadzone do 10 czerwca. W ich wyniku zginęło 2.000 cywilów, w tym 90 dzieci, 6000 osób zostało rannych. Dzięki nalotom Albańczycy mogli spokojnie kontynuować czystki etniczne w Kosowie i oderwać tę krainę od Serbii. Jeszcze w 2004 roku w wyniku pogromów kilka tysięcy kosowskich chrześcijan, głównie Serbów, zostało wypędzonych ze swych domów lub zamordowanych.

Sobota

Warszawa. Przy sobocie, po robocie w stolicy nie zabrakło atrakcji. Nauczyciele protestowali przeciw likwidacji gimnazjów. Zadłużeni we frankach szwajcarskich żądali od prezydenta Dudy, żeby ich kredyty spłacili pozostali klienci banków, czyli cała reszta. Ponadto europosłanka PO Róża Thun i Ryszard Petru (ten od święta Sześciu Króli) prowadzili pochód euroentuzjastów pod hasłem „Kocham Cię, Europo!” Jak wiadomo, miłość jest ślepa i nie zawsze bywa odwzajemniona.

Niedziela

W nocy znowu przestawili nam czas. Bez sensu, bo nikt nie udowodnił, że oprócz bałaganu są z tego jakieś korzyści.

Z Muzeum w Berlinie złodzieje wynieśli w nocy 100-kilogramową kanadyjską złotą monetę Big Maple Leaf (Wielki Liść Klonu). Łup jest wart ok. 3,5 miliona dolarów. Monetę z liściem klonu o wadze 1 uncji (31,1 grama) można kupić za ok. 5 tysięcy złotych.

Tak prezentował się Big Maple Leaf w muzeum
Tak prezentował się Big Maple Leaf w muzeum

Poniedziałek

Na stronie JustGiving zakończono zbiórkę pieniędzy dla rodziny Keitha Palmera. Tego nieuzbrojonego policjanta islamski terrorysta zadźgał przed brytyjskim parlamentem. Akcja zainicjowana przez Stephena Redgewella z londyńskiej policji poruszyła serca i otwarła portfele 34570 ofiarodawców, którzy uskładali w sumie 736.078 funtów.

Wtorek

Elena Udrea, była rumuńska minister turystyki, trafi na sześć lat więzienia - postanowił sąd w Bukareszcie. Jak pisze „România Liberă”, w 2011 roku pani minister rządowymi pieniędzmi sponsorowała zawody bokserskie, a przy okazji z tych pieniędzy brała do kieszeni dziesięć procent od każdego zlecenia. Były prezes rumuńskiego federacji bokserskiej Rudel Obreja dostał pięć lat odsiadki za „współpracę” z panią minister i oszustwa podatkowe. Kilka lat wcześniej polski minister sportu też był „sponsorowany”, ale długo z tej przyczyny nie siedział.

Środa

Nieznani sprawcy ostrzelali z ręcznego granatnika przeciwpancernego polski konsulat w Łucku na Ukrainie. Jak zwykle podejrzewani są Rosjanie, którym zarzuca się, że chcą w ten sposób skłócić dwa miłujące się od wieków narody: polski i ukraiński. Rzeczywiście, o godzinie 0.31 czasu lokalnego (minutę po ataku!) na ulicy sąsiadującej z konsulatem widziano osobnika w walonkach, które - jak wiadomo - są rosyjskim wynalazkiem i umożliwiają ciche chodzenie. Ten gość trzymał w ręce dymiącą jeszcze po wystrzale rurę panzerfausta.

Tak prezentował się Big Maple Leaf w muzeum
twitter Niemiecka policja prowadzi dochodzenie w miejscu ataku

23-letni Syryjczyk, który od 2013 roku przebywa w Niemczech jako azylant, zaatakował w Regensburgu (Ratyzbona) 27-letniego Niemca, kiedy ten spacerował z małżonką po starym mieście. Jak donosi „Passauer Neue Presse”, agresor wbił Niemcowi 10-centymetrowy nóż w plecy. Wszystko wskazuje na to, że ofiara ataku była przypadkowa.

Emerytowany prezydent III RP Lech Wałęsa wystosował w internecie apel: „Poszukuje pomysłu jak Pokojowo, Demokratycznie jak najszybciej odsunąć PIS od władzy. L. Walesa”. Panie prezydencie! Jako prawomyślny obywatel zdradzę Panu w największej tajemnicy, jak pokojowo i demokratycznie odsunąć PiS od władzy. Sprawa jest prosta - wystarczy wygrać wybory do Sejmu i Senatu. Jeśli nic się nie zmieni, będzie to możliwe już jesienią 2019 roku.

Czwartek

Podczas rutynowej kontroli drogowej policjanci z Darłowa zatrzymali kierowcę z Mołdawii. Badanie alkomatem wykazało aż 4,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. To niezły wynik, ale do polskiego rekordu Mołdawianinowi daleko. Jak przypomina rmf24.pl, we krwi Tadeusza S., który w 1995 roku spowodował wypadek pod Wrocławiem, było 14,8 promila alkoholu, potrójna śmiertelna dawka. Tadeusz S. co prawda zmarł po kilkunastu dniach, ale nie z przepicia, tylko w wyniku obrażeń odniesionych w wypadku.

Jerzy Witaszczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.