Od piątku do piątku: przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Czytaj dalej
Fot. Paweł Miecznik/archiwum Polska Press
Jerzy Witaszczyk

Od piątku do piątku: przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Jerzy Witaszczyk

Subiektywny przegląd wydarzeń tygodnia Jerzego Witaszczyka.

Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

Piątek

Wg austriackiego „Heute” pani Barbara zaniemówiła z wrażenia. Wyjaśniamy: nie dlatego, że wbrew polskiemu rządowi Donalda Tuska wybrano na dobrze płatne stanowisko. Zaniemówiła, gdy dowiedziała się, że urodziła największe dziecko w historii wiedeńskiej kliniki Donauspital. Matheo waży 5,94 kg i mierzy 61 cm. Oczywiście, na świat przychodzą większe bobasy. W 2016 w Astrachaniu urodził się maluszek: 6,97 kg i 70 cm. Małe wielkoludy ważące ponad 5 kg zdarzają się raz na 1500 porodów.

Sobota

Z tytułu katastrofy smoleńskiej europosłanka Gosiewska i jej dzieci otrzymali już 890 tys. zł za śmierć Przemysława Gosiewskiego. Teraz MON nie chce jej wypłacić kolejnych 750 tysięcy - pisze „Super Express”. Jak ma utrzymać siebie i dzieci? Za 30 tysięcy marnej pensji!?

Niedziela

We Lwowie nieznani sprawcy pomazali pomnik polskich profesorów zamordowanych przez Niemców w 1941. W pobliskim Podkamieniu zniszczyli krzyż i tablice upamiętniające polskie ofiary UPA. W Hucie Pieniackiej na pomniku pomordowanych Polaków pojawił się napis: „Precz z Ukrainy kur...” Wg władz Ukrainy, to robota Rosjan. Rzeczywiście, w pobliżu pomników widziano w nocy Putina z puszką farby.

Poniedziałek

3,5 promila alkoholu w organizmie miała warszawianka, która wiozła autem syna - donosi rmf24. Zuch kobieta: zygzakiem, ale dojechała na miejsce!

Wtorek

Do dymisji podał się dowódca sił specjalnych gen. Jerzy Gut. Za Macierewicza z WP odeszło kilkudziesięciu generałów. Dlaczego opozycja jest załamana? Generałów u nas dostatek, a jak zabraknie, dorobi się nowych.

Środa

Nikaragua. Managua. Uniwersytet zbadał, czy studenci potrafią czytać ze zrozumieniem. Średni wynik: 35,3 punktu na 100 - martwi się „Neuvo Diario”. Biorąc pod uwagę polskie doświadczenia, nie można wykluczyć, że to nie wina studentów. Może autorzy tekstów użytych do badań nie potrafią pisać, podobnie jak polscy mistrzowie bełkotu - autorzy szkolnych podręczników .

Czwartek

O 75 procent w ciągu roku wzrosła w Rosji średnia łapówka - twierdzi rmf24. Portal nie ujawnia o ile procent wzrosła łapówka w Polsce.

Jerzy Witaszczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.