Jerzy Witaszczyk

Od piątku do piątku: przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Jerzy Witaszczyk

Subiektywny przegląd wydarzeń tygodnia Jerzego Witaszczyka.

Piątek
Niemcom przejadło się już multikulti. 69 proc. domaga się, by już nie przyjmować imigrantów - pisze "Die Welt".

Z okazji meczu Polska - Rumunia nasi kibice pobili się i zniszczyli bar w Bukareszcie. Zdemolowali też stację benzynową na Węgrzech. Zaznaczmy od razu, że ze stacji niczego nie ukradli! Przy tej okazji odnotujmy moralny postęp: w styczniu 2015, jadąc z pielgrzymką do Częstochowy, pobożni kibice ogołocili po drodze stację w Jędrzejowie. Zapewne mieli w planach spowiedź na Jasnej Górze, szczery żal za grzechy i nadzieję na grzechów odpuszczenie i żywot wieczny. Amen.

Sobota
Afganistan. W amerykańskiej bazie w Bagram talibowie przeprowadzili zamach. Polski żołnierz został ranny ku chwale USA. W nagrodę na kolejną amerykańską wojnę także pojedzie bez wizy. Oczywiście, na koszt polskiego podatnika.

Od piątku do piątku: przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka
Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego Jerzy Witaszczyk

Niedziela
Miłych wspomnień czar! Uczeń technikum z Mirano koło Wenecji, zapamięta wycieczkę do Krakowa. Kiedy koledzy smacznie spali w hotelu, on spędził noc w policyjnym areszcie. Policja nakryła go, jak palił jointa. W Polsce - ostrzegają włoskie gazety - karane jest zażywanie narkotyków.

Poniedziałek
Pani Cailey Fiesel z Nowego Jorku domaga się odszkodowania od firmy odzieżowej Zara - donosi "Daily News". Kiedy w sukience od Zary poszła do pracy, poraził ją fetor. Na dodatek coś ją drapało. Okazało się, że w szwie tkwiła martwa mysz. Biedne zwierzątko! Straszna jest śmierć od krawieckiej igły.

Wtorek
Dzieci płaczą, rodzice biegają od sklepu do sklepu, a Biedronka milczy - alarmuje Wirtualna Polska. Klienci Biedronki szukają Świeżaków! Za zakupy otrzymywali naklejki, które mieli wymienić na te maskotki. A Świeżaków nie ma! Zrozpaczony ojciec skarży się: "Odwiedziłem z dzieckiem siedem sklepów w Ełku, Grajewie, Prostkach i nigdzie nie było Świeżaków!" Nie jest źle, jeśli mamy takie zmartwienia.

Tymczasem koło Raciborza policja zatrzymała auto. Tatuś kierowca wydmuchał 2 promile, a jego 11-letni syn 0,3. Niewykluczone, że są ofiarami Biedronki: szukając bezskutecznie Świeżaków, upili się z rozpaczy.

Środa
Na konto KOD wpłynęło ostatnio ponad milion złotych - podaje "Super Express". Wg działaczy, pieniądze umożliwią zorganizowanie debat, marszów i zgromadzeń. O spłacie alimentów wodza Mateusza Kijowskiego nie wspomnieli. A tu sroga zima. Może dzieci wodza chodzą gołe i niewesołe? Cóż, walka o prawdziwą demokrację wymaga ofiar…

Czwartek
Dziś Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Rzucanie palenia należy pochwalić z jednym zastrzeżeniem: kiedy już skończycie palić, nie rzucajcie na chodnik!

Jerzy Witaszczyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.