Od piątku do piątku - przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka felietonisty Dziennika Łódzkiego

Czytaj dalej
Jerzy Witaszczyk

Od piątku do piątku - przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka felietonisty Dziennika Łódzkiego

Jerzy Witaszczyk

Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka felietonisty Dziennika Łódzkiego.

Piątek

Kanadyjczyk McLuhan w 1962 roku ogłosił, że masowe media elektroniczne zmienią świat w globalną wioskę. Teraz węgierski kot Rudi z Tamási udowodnił, że McLuhan miał rację. Na początku listopada wyszedł z domu i przepadł. Odnalazł się w Holandii! Tam zajęli się nim przyjaciele zwierząt z Dementor Club: z pomocą internetu i znajomych Węgrów odszukali właścicieli i odesłali kota do domu. Świat jest coraz mniejszy.

Od piątku do piątku - przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka felietonisty Dziennika Łódzkiego

Według ambasadorki USA przy ONZ, jej kraj posiada „niezaprzeczalne” dowody, że Iran łamie prawo międzynarodowe, wysyłając pociski do rebeliantów Huti w Jemenie. Nie pierwszy raz USA posiadają niezaprzeczalne dowody. W 2003 też miały dowody, że Saddam Husajn dysponuje bronią masowego rażenia, a ponieważ z tej przyczyny był dla świata groźniejszy od Hitlera, Bush rozkazał napaść na Irak. Lata lecą, ale do tej pory nikt tej broni w Iraku nie odnalazł.

Sobota

W 47. rocznicę Grudnia ‘70 Lech Wałęsa złożył kwiaty pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców. Potem wyrzekł słowa, po których rządząca kolacja zadrżała ze strachu: Czuwam i w odpowiednim momencie zrobię to, co należy zrobić!

Obrońca demokracji Mateusz Kijowski i Elżbieta Pawłowicz (siostra posłanki Krystyny Pawłowicz) podziękowali ofiarodawcom za 32 tysiące zł zebrane w akcji „Stypendium Wolności - Mateusz, zostań w Polsce!”. Szlachetnym donatorom zwracam uwagę, że zebrana suma to kropla w morzu potrzeb pana Mateusza, który tłumaczył, dlaczego nie podejmuje byle jakiej pracy, np. na budowie: żeby związać koniec z końcem, musi zarabiać co najmniej 5945 zł na rękę. Zatem sięgnijcie głębiej do kieszeni wszyscy, którym zależy, by obrońca demokracji pozostał w ojczyźnie.

Niedziela

Australijska firma Byron Bay Railroad Company wyposażyła zabytkowy pociąg w panele fotowoltaiczne i silnik elektryczny. Pierwszy na świecie pociąg zasilany energią słoneczną wozi pasażerów na 3-kilometrowej trasie w Zatoce Byron w Nowej Południowej Walii.

Poniedziałek

- Uważam, że prezes Kaczyński jest wrednym dziadygą - powiedział Radosław Sikorski w Radiu Zet i tym samym potwierdził, że w Polsce ulubionym miejscem uprawiania polityki jest rynsztok. Od lat w tym ścieku z nieukrywaną rozkoszą taplają się politycy wszelkiej partyjnej maści. Na szczęście zwykli ludzie wciąż jeszcze uśmiechają się do siebie bez-interesownie.

Wtorek

W szkole na warszawskiej Białołęce nauczycielka poleciła uczniom klas czwartych przeczytać w święta bajkę „Piękna i Bestia” - pisze „Super Express”. Tekst ściągnięty z internetu wydrukowała i rozdała dzieciom. Okazało się, że to pornograficzna wersja. Dzieci miały okazję poznać życie z innej strony.

Środa

Donald Cline, lekarz ginekolog z Indianapolis w USA, jest ojcem co najmniej 20 dzieci pacjentek, które leczył z niepłodności. Szczęśliwe matki były przekonane, że ojcami dzieci są ich mężowie. Mężowie też nie wątpili w swoje ojcostwo. Jak jednak wiadomo, świat jest pełen niespodzianek, bywa więc, że i bez pomocy przedsiębiorczych ginekologów mężowie swoich żonwychowują cudze dzieci.

Czwartek

Od jutra życie w Polsce zacznie zmieniać się na lepsze: dni będą coraz dłuższe! Życzę wszystkim wesołych świąt Bożego Narodzenia! Radujmy się!

Jerzy Witaszczyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.