Od piątku do czwartku: Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Czytaj dalej
Fot. Polska Press/archiwum
Jerzy Witaszczyk

Od piątku do czwartku: Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Jerzy Witaszczyk

Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka:

Od piątku do czwartku: Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka
Grzegorz Gałasiński

Piątek

Pani Sheetal Yadav zdziwiła się, kiedy zobaczyła, że jej konto w banku Jan-Dhan w Meerut (Indie) wzbogaciło się o nieokrągłą sumę: 999 999 394 rupii - donosi „The Hindu”. W przybliżeniu odpowiada to 14 milionom euro lub - przekładając na nasze - 62 milionom złotych. Jak pieniądze znalazły się na koncie? Urzędnicy bankowi rozkładali ręce.

Żeby samodzielnie dojść do takich oszczędności pani Sheetal i jej mąż musieliby pracować ponad 8 tysięcy lat . Specjaliści podejrzewają, że to urzędnicy państwowi pomylili się, wykonując jakiś szwindel, jest więc nadzieja, że do oszustwa nikt się nie przyzna i pieniądze pozostaną na koncie. W pierwszych dniach roku 2017 życzę, aby także na Państwa konto jakiś przypadkowy dobrodziej przelał parę milionów.

Sobota

Jak podało kanadyjskie radio ICI, policja w Calgary wkroczyła na pokład samolotu linii Sunwing Airlines, który miał lecieć do Cancun w Meksyku. Przed startem pilot dziwnie się zachowywał, a następnie padł, czyli stracił kontakt z rzeczywistością. Jak się okazało, trochę wypił; we krwi miał 0,8 promila alkoholu. Na pewno zaszkodziła mu zakąska.

Niedziela

Od dziś przez dwa lata 2 tysiące wybranych losowo bezrobotnych Finów będzie dostawać z państwowej kasy co miesiąc 560 euro miesięcznie. Jest to dochód gwarantowany. - Nawet, jeśli taki szczęśliwiec znajdzie pracę za 4000 euro miesięcznie, nadal będzie otrzymywać te 560 euro - powiedział Marjukka Turunen z fińskich Ubezpieczeń Społecznych. Dochód gwarantowany to eksperyment, którego celem jest zmniejszenie bezrobocia i uproszczenie systemu świadczeń socjalnych. Jeśli się uda, państwo będzie wypłacać każdemu Finowi taki zasiłek. W PRL-u mawiało się: czy się stoi, czy się leży 2 tysiące się należy! Warto dodać, że Szwajcarzy podobnemu pomysłowi powiedzieli w referendum: Nie!

Od piątku do czwartku: Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

*

1100 „uchodźców” z Afryki zaatakowało od strony Maroka hiszpańską enklawę Ceuta. Chcieli dostać się do europejskiego raju, gdzie każdy „uchodźca” ma zagwarantowany wikt, opierunek, dach nad głową i kieszonkowe. Atak był brutalny. 55 hiszpańskich i marokańskich policjantów zostało rannych, jeden stracił oko.

Poniedziałek

W związku z atakami terrorystycznymi w Nicei i Berlinie, czeski minister spraw wewnętrznych Milan Chovanec chce, by konstytucja dała każdemu Czechowi prawo do posiadania broni palnej i jej użycia w obronie - pisze „Blesk”.

Od piątku do czwartku: Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Wtorek

Wydawany od zeszłego roku „Mein Kampf” Adolfa Hitlera idzie w Niemczech jak ciepłe bułeczki. Sprzedano już 85 tysięcy egzemplarzy. Wkrótce ukaże się 6. powojenny nakład tego bestsellera.

*

W Europie jest około 400 dżihadystów z naszego kraju - ocenił minister spraw wewnętrznych Tunezji Hedi Madżdub. Oczywiście, wszyscy tu przybyli jako pokrzywdzeni przez wojnę uchodźcy.

Środa

Australia. Ogród Botaniczny w Adelajdzie zaprasza: właśnie zakwitł tam zagrożony wyginięciem kwiat Titan Arum, zwany również Dziwidłem Olbrzymim. W odróżnieniu od innych kwiatów dziwidło „upaja” trupim zapachem. Zwiedzającym życzymy niezapomnianych wrażeń!

Czwartek

Jutro Święto Trzech Króli. Być może już ostatnie. Jeśli władzę przejmie partia .Nowoczesna Ryszarda Petru można się spodziewać, że zostanie zastąpione przez Święto Sześciu Króli.

Jerzy Witaszczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.