Od jednego sklepu do światowego potentata. Zobacz jak zmieniała się IKEA

Czytaj dalej
Piotr Nowak

Od jednego sklepu do światowego potentata. Zobacz jak zmieniała się IKEA

Piotr Nowak

Wkopanie kamienia węgielnego to symboliczny początek budowy lubelskiego centrum handlowego IKEA. Dziesiąty sklep sieci w Polsce powstanie w przyszłym roku. A jak wyglądały początki firmy założonej przez Ingvara Kamprada. Przekonaliśmy się podczas wizyty w muzeum IKEA w szwedzkim Älmhult.

Inwestor zapowiada, że w lubelskim sklepie znajdziemy prawie 10 tys. różnych artykułów. IKEA liczy na 1 mln potencjalnych klientów i to nie tylko z województwa, ale także Ukrainy.

- Lublin rozwija się bardzo szybko. Chcemy być częścią tego rozwoju. Tutaj również będziemy prowadzić inicjatywy promujące proekologiczne i odpowiedzialne społecznie postawy – zapowiada Anna Pawlak-Kuliga, prezes IKEA Retail w Polsce.

- Przedsięwzięcie jest spójne ze strategią rozwoju miasta. Od kilku lat inwestujemy na Bursakach, bo to dla nas druga strefa ekonomiczna po Felinie. Stąd nakłady na uzbrojenie tego terenu – powiedział Krzysztof Żuk, prezydent miasta.

Spółka IKEA Centres, obecna w Chinach, Europie oraz Rosji, posiada i zarządza 41 centrami handlowymi i 25 parkami handlowymi zlokalizowanymi w 14 krajach. Firma, która działa niemal na całym świecie powstała w niewielkim Älmhult w Szwecji. W miejscu, gdzie w 1958 r. otwarto pierwszy duży sklep IKEA od niedawna funkcjonuje muzeum.

Piotr Nowak

Zajmuję się gospodarką regionu, sprawami sądowymi i prokuratorskimi oraz religią.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.